2016 m. lapkričio 29 d., antradienis

Vilniaus bažnyčios griūtis

Yra Vilniuje tokia bažnyčia Dominikonų gatvėje. Ne, ne Šv. Dvasios, o Dievo Gailestingumo (seniau vadinta Švč. Trejybės bažnyčia). Sakoma, kad ji atidaryta visą parą, bet trumpas šiandienos įrašas visai ne apie tai.

Pirmoji bažnyčia šioje vietoje pastatyta XV a., vėliau perstatyta, cariniais rusinimo laikais pertvarkyta į cerkvę, o 1920 m. vėl gražinta katalikams. Sovietmečiu ją bandyta "restauruoti", bet nelabai sėkmingai. Ką liudija Antanas Rimvydas Čaplinskas savo „Vilniaus gatvių istorijoje“:

„Septintą XX a. dešimtmetį nugyventą bažnyčią pradėta restauruoti, dirbta labai vangiai. Gatvę užtvėrė eismą trukdantys pastoliai net spėjo supūti. Intensyvus judėjimas ardė bažnyčios mūrus. Po kelerių „restauracijos“ metų vieną 1968 m. naktį atstatinėjamos bažnyčios apsidė griuvo, laimei išvengta aukų. Užuot atstatę barokinį XVIII a. bažnyčios pagrindinį fasadą 1971 m. „iš lempos“ ant senujų presbiterijos pamatų pastatė gotikinę trisienę apsidę“.

Šaltinis:
Antanas Rimvydas Čaplinskas, VILNIAUS GATVIŲ ISTORIJA. Šv. Jono, Dominikonų, Trakų gatvės. Pataisytas ir papildytas leidimas, Vilnius, Charibdė, apipavidalinimas - Kotryna Kazickaitė, 2008 


Visa tuomet atrodė štai taip.


Foto pasiskolinau iš Google Street View

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą