2016 m. lapkričio 12 d., šeštadienis

Kelios vokiečių kario nuotraukos

Tai - dvi nuotraukos iš Rytų fronte kovojusio vokiečių kario albumo. Fotografuota kažkur Rusijos glūdumoje. Vietos gyventojai per brasta keliasi į kitą upės pusę. Kas galėjo patraukti fotografuojančio kario dėmesį?

Ko gero, vokiečius, kurių šalyje gausu tiltų per upes, apskritai stebino toks kėlimosi būdas. Tačiau šiuo atvejų nuostabą tikriausiai sukėlė ne tai.


Tais laikais, kuomet Europoje moteriškos kelnaitės buvo įprastas dalykas, dažnam „turtingos“ Sovietų Sąjungoje gyventojui tai buvo kažkas iš svajonių sferos. Keltis aukštai pasikėlus sijonus, matyt, buvo taip natūralu, kad moterys visiškai nesigėdija nei vyrų, nei vaikų žvilgsnių.

Žinoma, tai nėra kažkas juokingo ar smerktino. Kaime gyvenantys žmonės ne tik apie nuosavas valtis, ar apie drabužius pasikeisti, bet netgi apie normalesnį maistą negalėjo pagalvoti.


Visą Stalino valdymo laikotarpį valstiečiai gyveno pusbadžiu, vaikai žiemą neturėjo batų, todėl avėjo velniai žino ką. Liaudis valgė nesunokusias daržoves, o ir tas galėjo bet kada nusavinti, neprinokusius agrastus, kepdavo paplotėlius iš... iš maltų dobilų seklyčių.


Savo atsiminimuose vokiečių kariai dažnai mini, kad juos tiesiog priblokšdavo sovietinių valstiečių skurdas. Toks, kokio niekur kitur neteko matyti.  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą