2016 m. spalio 10 d., pirmadienis

Trijų kariuomenių veteranas Lauri Allan Törni

Lauri Allan Törni, ko gero, - vienas žymesnių suomių istorijoje. Jis išgarsėjo tuo, kad per savo gyvenimą (1919 –1965 m.) kariavo trijų skirtingų valstybių kariuomenėse. Tarnaudavo jose visada savo noru. Lauri Allan Törni yra kovojęs suomių, nacių ir amerikiečių pusėje.

1938 - 1944 m. - suomių kariuomenėje, 1945 m. - nacių SS dalinyje, o nuo 1954 – 1965 m. - Jungtinių Valstijų pajėgose.


Leitenantas Lauri Allan Törni (viduryje) - Suomijos kariuomenės karys

Savo kario karjera Lauri Allan Törni pradėjo garsiajame Žiemos kare, kuriame suomiai sugebėjo pasipriešinti sovietams. 1944 m., po taikos sutarties su Sovietų Sąjunga, Suomija demobilizavo dalį savo kariuomenės, todėl buvęs karys išvyko į Vokietija, stojo į SS ir vėl kovėsi prieš komunistus. Dėl bendradarbiavimo su naciais buvo nuteistas, bet 1948 m. Suomijos prezidentas jam suteikė malonę ir paleido į laisvę.


SS unterštumfiureris Lauri Allan Törni

Vėliau jis išvyko į JAV, kur buvo priimtas įstatymas, leidžiantis užsieniečiams prisijungti prie ginkluotųjų JAV pajėgų. Atvykęs į Jungtines Valstijas Lauri Allan Törni pasikeitė vardą į Larry Thorne. Vietnamo kare Larry's patyrė sužeidimą ir už didvyriškumą apdovanotas medaliu. Sužeistasis galėjo palikti karo zoną, tačiau atsisakė tai padaryti ir liko kovoti.Jungtinių Valstijų kariuomenės kapitonas Lauri Allan Törni

1965 m. spalio 18 dieną, misijos metu, sudužo JAV karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kuriame skrido Larry Thorne. Amerikiečiams tai buvo be galo skaudi netektis. Niekas nenorėjo tuo patikėti manydami, kad legendinis suomis tiesiog slapstosi džiunglėse. Jo palaikai aptikti ir DNR tyrimo pagalba identifikuoti tik 1999 m.

įdomybę parengė Geo-politikos faktai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą