2016 m. rugsėjo 21 d., trečiadienis

Devyni monarchai vienoje nuotraukoje

1910 m. gegužės 6 d. mirė Didžiosios Britanijos ir Airijos karalius, Britų Indijos imperatorius Eduardas VII. Apie jį galima pasakyti, kad Eduardas buvo labai gerbiamas ne tik gimtojoje šalyje, bet ir visoje Europoje. Per savo motiną karalienę Viktoriją jis giminiavosi kone su visomis karališkomis Senojo Žemyno šeimomis, todėl vadintas „Europos dėde“.Eduardas VII (1841-1910)

Į monarcho laidotuves atvyko devyni Europos šalių valdovai, penki tiesioginiai būsimieji sosto įpėdiniai, o tai pat galybė kilmingiausių dinastijų atstovų. Žymiojoje 1910 metų gegužės 20 d. nuotraukoje iš kairės stovi:


Norvegijos karalius Hakonas VII
Bulgarijos caras Ferdinandas
Portugalijos karalius Manuelis II
Vokietijos kaizeris Vilhelmas II
Graikijos karalius Jurgis I
Belgijos karalius Albertas I

iš kairės sėdi:

Ispanijos karalius Alfonsas VIII
Didžiosios Britanijos karalius Jurgis V
Danijos karalius Frederikas VIII

Kartais spėjama, kad Pirmasis pasaulinis karas galbūt nebūtų kilęs, arba kiltų vėliau, jei Eduardas VII dar pagyventų. Juk ne veltui savo laiku jis pramintas Eduardu Taikdariu. Žinoma, tai tik spėjimai. Faktas tas, kad karaliaus Eduardo VII-ojo autoritetas tarp kitų šalių monarchų buvo milžiniškas. Jis laisvai galėjo tapti gerbiamu arbitru tarptautiniuose ginčuose, nors patį monarchą galbūt kiek ir nepelnytai užtemdęs motinos Viktorijos atminimas.


Originalus nuotraukos pavadinimas: „The Nine Sovereigns at Windsor for the funeral of King Edward VII“. Fotografai: W. & D. Downey. 

**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą