2016 m. rugpjūčio 30 d., antradienis

Kokteilis su žmogaus kojos pirštu

Šiauriniame Kanados miestelyje Dowsone (Jukono teritorija) yra baras „Sourtoe Cocktail Club“ („Kartaus piršto klubas“), kuriame galima paragauti firminio gėrimo – Sourtoe kokteilio. Šis gėrimas ypatingas tuo, kad jame plaukioja žmogaus kojos pirštas.

Pati tradicija užgimė palyginti neseniai - 1973 m., nors niekas tiksliai jos kilmės paaiškinti negali. Tiesiog tais metais kažkoks kapitonas Dikas Sivensonas savo bičiuliui į alkoholio sklidiną taurę švystelėjo sudžiuvusį žmogaus kojos nykštį. Kam priklausė tas pirštas – taip pat nežinoma (kartais teigiama, kad pačiam tradicijos kūrėjui), bet ypatingas kokteilis tapo užeigos gėrimu Ne.1, kurio galima užsisakyti ir šiandien.


Pirštas nuleidžiamas jau pripildžius taurę alkoholiu. Senos taisyklės reikalauja, kad geriant prie jo būtų prisiliesta lūpomis. Įvykdžiusiems užduoti baras išrašo specialų liudijimą. Pirštas yra baro nuosavybė ir naudojamas daug kartų. Tiesa, seniau lankytojai neretai juos pavogdavo. Iš kur baras gauna vis naujus – sunku pasakyti.


Šiaip, išgirdęs apie tokį dalyką iš pradžių pagalvojau, kad tai nesąmonė. Bet ne, tokia tradicija Dowsone iš tiesų egzistuoja.  **
Taip pat skaitykite apie šlovės ranką
**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą