2016 m. rugpjūčio 24 d., trečiadienis

Fašistinės Italijos "vilkiukai"

Vilko vaikai (it. Figli della Lupa) arba Vilkiukai – fašistinėje Benito Musolinio laikų Italijoje egzistavusi sukarinta berniukų organizacija. „Vilko vaikai“ buvo jauniausias fašistinio jaunimo sąjungos „Opera Nazionale Balilla“ padalinys. Mažos mergaitės priklausė „Vilko dukterų“ grupei.

Vilkas – tai asociaciją į senovinę legendą apie Amžinosios Romos įkūrėjus Romulą ir Remą, kuriuos žindė vilkė. Būtent Kapitolijaus Vilkė ir buvo pavaizduota ant miniatiūrinių „Figli della lupa“ kokardų.


Žymioji Kapitolijaus vilkė

Nuo 1933 m. į „vilkiukų“ sąrašus turėjo būti įtrauktas kiekvienas į mokyklą pradėjęs eiti šešiametis, o nuo 1936 m. - kiekvienas vyriškos lyties naujagimis. Nuo devynerių metų „vilko sūnus“ pereidavo į vyresnę „Balillos“ amžiaus grupę, o nuo keturiolikos – į „Fašistinio jaunimo avangardą“.


Rikiuotės pratybos


"Vilkiukai" ir Benito Mussolinis

Ką gi veikė „vilkiukai“, kuriems to meto dailininkas Mario Pompei sukūrė specialias uniformas? Ogi jau tada jie po truputį mokėsi žygiuoti, rikiuotės pratybų, traukti karingas dainas ir deklamuoti eilėraštukus apie šlovingąjį italų tautos dučę Musolinį. Vaikams buvo pagaminti specialūs mediniai šautuvėliai, skatinti sportiniai žaidimai, skiepyta „vienybės dvasia“ ir savaip interpretuotos „romėniškos tradicijos“. 


Trimetis "vilko sūnus"


"Saluto Romano"


„Vilkiukų“ organizacijos istorija pasibaigė sulyg režimo griūtimi.  


**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą