2016 m. liepos 25 d., pirmadienis

Šventasis - kefaloforas

Reprezentacinis Prancūzijos stadionas „Stade de France“, kuriame vyko Europos futbolo pirmenybių rungtynės bei finalas, įsikūręs Paryžiaus Sen - Denio (pr. Saint - Denis) priemiestyje. O pastarojo pavadinimas susijęs su krikščionių šventojo - Denio (Dionisijaus) vardu.

Dionisijaus nukirsdinimas

Pasak legendos, Kristaus apaštalo Pauliaus mokinys, pirmasis Atėnų vyskupas Dionisijus Aeropagitas I- ajame amžiuje pamokslavo Liutecijos Galijoje (dabartinio Paryžiaus apylinkėse). Čia jis skleidė naująjį tikėjimą, tačiau buvo sučiuptas pagonių ir verčiamas atsižadėti Kristaus.


Dionisijus su savo galva

Žinoma, Dionisijus nesutiko to padaryti, todėl buvo nukirsdintas. Tačiau nuo pečių nuriedėjusi galva nesiliovė skelbti Dievo žodį. Maža to, kūnas tvirtai atsistojo ant kojų, paėmė savo galvą į rankas ir, nešinas ja, atėjo iki pirmosios krikščioniškos Liutecijos bažnyčios, kur krito ir daugiau nebesikėlė.


Angelų apsupto šv. Dionisijaus statula


V a. ten, kur ilsėjosi šv. Dionisijaus palaikai, iškilo Sen - Denio bažnyčia, o paskiau ir katedra. Nuo XVIII a. čia pradėti laiduoti visi prancūzų monarchai. Na, o viduramžių mene asmuo, nešantis rankose savo galvą, vadinamas kefaloforu.


Savo galvą rankose laikantis šv. Dionisijus vaizduojamas ir Vokietijos Krefeldo miesto herbe

**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą