2016 m. liepos 15 d., penktadienis

"Skausmo pabaiga". Pakaruoklis monetoje

XVIII a. pabaigoje Anglijoje išleistos keistos smulkaus nominalo monetos, ant kurių pavaizduotas prieš bažnyčią kartuvėse besisupantis pakaruoklis. Užrašas aplink skelbe: „Skausmo pabaiga“.


Pinigo istorija įdomi tuo, kad susijusi su Anglijoje gimusio amerikiečių mąstytojo Thomaso Paine (1737 - 1809 m.) vardu.

Šis, iš gimtosios šalies į Naująjį pasaulį pabėgęs publicistas aršiai kritikavo Britanijos politiką ir pasisakė už visišką anglų kolonijų Šiaurės Amerikoje nepriklausomybę. Būtent todėl Jungtinėse Valstijose T.Paine dar vadinamas „valstybės krikštatėviu“.


Mąstytojas taip pat sveikino Didžiąją Prancūzijos revoliuciją ir kurį laiką gyveno Paryžiuje. Iš čia jis ir toliau keikė britų monarchiją, pats būdamas nepasiekiamas anglų teisėsaugai, kuri visa širdimi troško „išdaviką“ pakarti.


Thomas Paine (1737 - 1809 m.)

Taigi, 1793 m. Midlsekso grafystėje buvo išleistos varinės pusės penso ir penso vertės monetos su "pakartu Paine". Tiesa, publicisto pavardė tiesiogiai neminima. Į ją gudriai nurodo skausmą reiškiantis žodis „pain“. 

Mūsų dienomis originali „End of Pain“ moneta aukcionuose kainuoja kelis šimtus eurų. Na, o Thomas Paine mirė sava mirtimi.

**
Tekstai Jums!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą