2016 m. liepos 26 d., antradienis

Kaip buvo prarasta vandenilio bomba

1958 m. vasario 5 d. virš Džordžijos valstijos (JAV) pakrantės susidūrė du Jungtinių Valstijų karo lėktuvai: bombonešis B-47 ir naikintuvas F-86. Į savo bazę grįžtantis bombonešis gabeno pusketvirtos tonos sveriančią vandenilio bombą Mark-15.
Bombonešis B - 47 (nuotrauka nesusijusi su 1958 m. susidūrimu)

Susidūrimas įvyko antrą valandą po pusiaunakčio, beveik dvylikos kilometrų aukštyje. Teigiama, kad bombonešio nepastebėjęs naikintuvo pilotas sparnu rėžėsi į B-47, tačiau spėjo sėkmingai katapultuotis. Bombonešis, patyręs variklio ir kuro talpų pažeidimus ėmė prarasti aukštį.


Naikintuvas F - 86

Ekipažas suprato, kad norint pasiekti artimiausią aerodromą teks numesti bereikalingą balastą. O tai buvo bomba.

Iš 2200 metrų aukščio pavojingas krovinys buvo numestas į vandenyną. Jos po to ieškota, tačiau Mark -15 nerasta iki šiol. Manoma, kad ji galėjusi įklimpti dugne, nors gylis toje vietoje nedidelis – maksimum 5 metrai. Išsilaisvinusiam nuo krovinio bombonešiui pavyko saugiai nusileisti.


Vandenilinė bombą Mark - 15


2001 m. JAV išslaptino su incidentu ore susijusius dokumentus, kuriuose teigiama, kad nors bomboje buvo urano bei kitų pavojingų medžiagų, sprogimui būtina branduolinė kapsulė buvo pakeista mokomąja.


Vieta, kur įvyko 1958 m. vasario 5 d. susidūrimas

**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą