2016 m. birželio 14 d., antradienis

Vyrai su skarelėmis

Kas keisto šioje 1970 - ųjų nuotraukoje? Ogi tai, kad stačiatikių pamaldose kai kurie vyrai ryši moteriškas skareles. Kodėl tai buvo daroma?

Kaip žinia, didelis religingumas Sovietų Sąjungoje nebuvo sveikinamas. Svarbiausios tikinčiųjų šventės, tokios kaip krikščioniškos Kalėdos ir Velykos, buvo paprasti darbadieniai, o už uolų cerkvės lankymą darbovietėje nuo „susirūpinusio kolektyvo“ galėjai gauti velnių.


Ir visgi žmonės eidavo į maldos namus. Ypač didžiųjų religinių švenčių metu. Tačiau prie cerkvių juos pasitikdavo patruliuojančių komjaunuolių bei kitokių tarybinių aktyvistų būreliai, kurie atpažintus lankytojus rašydavosi į bloknotėlius.

Į pamaldose besilankančias močiutes ar vidutinio amžiaus moteris būdavo žvelgiama pro pirštus („jų vis tiek nepataisysi!“), tačiau jaunimas ir tvirti vyrukai viešai smerkti, išjuokti, gėdinti. Tad kartais vyriškos lyties atstovai, norėdami prasprūsti nepastebėti pro budrias raudonųjų aktyvistų akis, užsitraukdavo ant galvos skareles ir susikūprinę žengdavo į cerkvę. Bent jau toks šios XX a. aštuntojo dešimtmečio nuotraukos aprašymas.

Beje, jeigu norite sužinoti, kodėl moterims cerkvėse galvos apdangalas privalomas, o vyrams reikia nusiimti kepurę, skaitykite šį postą.

**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą