2016 m. birželio 6 d., pirmadienis

Linkolno katedra

Bemaž tris tūkstantmečius aukščiausiu statiniu pasaulyje buvo laikoma faraono Cheopso piramidė (beveik 140 m), tačiau XIV a. pradžioje ji pasislinko į antrą vietą. Aukščiu ją aplenkė Rytų Anglijos miesto Linkolno katedra. 
Linkolno katedra

Katedra Linkolne pradėta statyti 1071-aisias, netrukus po to kaip Normandijos hercogas Vilhelmas nukariavo Angliją. Normanai iškart atkreipė dėmesį į strategiškai patogią Linkolno vietą, pastatė čia tvirtovę ir įkurdino vyskupą.

Pirmosios Linkolno katedros buvo medinės, todėl nekart sudegdavo iki pamatų. Pagaliau antrojoje XII a. pusėje nuspręsta pastatyti milžinišką mūrinę šventovę, kuri būtų didžiausia visoje Anglijoje. 


Viduramžiais Linkolno katedra buvo matoma daugybės mylių spinduliu

Sakoma, kad pagrindiniai darbai buvo baigti 1290 m., nors dar dvidešimtmetį šventykla dailinta. Pagrindinis jos bokštas stiebėsi į 160 m. aukštį, kas to meto žmonėms turėjo atrodyti lyg stebuklų stebuklas. 


XVII a. Linkolno katedros piešinys

Mūsų dienomis Linkolno katedra atrodo taip pat įspūdingai. Tiesa, aukštojo vidurinio bokšto jau nebėra. Mat jo konstrukcijos neatlaikė 1549 m. gaisro ir sugriuvo. Aukščiausio statiniu pasaulyje Linkolno katedra buvo du su pusę amžiaus.


Taip Linkolno katedra atrodė iki 1549 m. gaisro

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą