2016 m. birželio 28 d., antradienis

Hatfield - McCoy giminių karas

Šioje legendinėje 1897 metų nuotraukoje įamžinti ginkluoti Hatfieldų klano nariai. Vakarų Virdžinijos ir Kentukio pasienyje gyvenusi giminė garsėjo savo priešprieša su kita gimine - McCoy klanu. 

Ištisus trylika metų (nuo 1878 iki 1891 - ųjų) tarp dviejų giminių besitęsiančio karo metu iš abiejų pusių žuvo apie penkiolika žmonių. Taikos sutartis tarp jų simboliškai pasirašyta tik 2003 metais.

Hatfieldų nepasitenkinimas vienu McCoy giminės atstovu prasidėjo šiam JAV Pilietinio karo metais įstojus į šiauriečių kariuomenę. Patys Hatfieldai palaikė pietiečius, todėl vėliau pagrįstai įtarti dėl grįžusio kareivio mirties. 


1897 m. Hatfieldų klanas.

Vėliau tarp giminių įsiplieskė teisminis ginčas dėl kiaulės, kurio pasekoje nužudytas vieną iš pusių palaikęs liudininkas. Paskiau sekė kiti kivirčai, šaudynės, lavonai, ilgas bylinėjimasis teismuose. Kai kada priešprieša tarp kovingųjų klanų virsdavo atvirais mūšiais.

1881 m. sausio 1 -oji žinoma kaip „Naujųjų metų skerdynės“. Tą naktį Hatfieldų klano smogikai įsiveržė į savo pikčiausių priešų namus ir pradėjo šaudyti miegančius žmonės. Po to namą padegė, tačiau po kiek laiko buvo sugauti ir susilaukė rūsčių bausmių. 


2012 m. apie Hatfieldų ir McCoy'ų priešpriešą nufilmuotas mini serialas, kurį tikrai verta pažiūrėti.

Nesibaigiantis karas tarp giminių taip įgriso vietos valdžiai, kad ji, vardan šventos ramybės, grasino panaudosianti ginkluotąsias pajėgas. 1891 m. teismo sprendimu pakorus Ellisoną Mountsa - vieną aršiausių Hatfieldų klano narių, ginkluota priešprieša tarp giminių nuslopo. 

**

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą