2016 m. gegužės 14 d., šeštadienis

Virtualus muziejus (10)

Šioje dalyje: vokiška "gėdos kaukė", graikiškas riešutas kvepalams, mėsininko antkapis, mažojo Napoleono kardas, kitkas.
Geležinė nusikaltėlio kaukė. XVII a., Niurnbergas, Vokietija. Su šia kauke ant veido nusikaltėliai būdavo vedami į pagrindinės bausmės vietą.


Antrosios XVIII a. pusės dramblio kaulo figūrėlė, vaizduojanti olandą su gaidžiu. 


Antkapio plokštė iš Veronos, kurioje pavaizduotas mėsininkas. Romos imperija. Žaidimų kauliukai (II a. pr. Kr. - IV a. po Kr.). Aptikti Antikiniame Egipte. Dabar saugomi Niujorko Metrpoliteno muziejuje.


XVI a. kirvis, Vokietija.


XX a. pradžios futbolininko bateliai. Šešiašūvis pistoletas - 1879 m. prancūzų konstruktoriaus Šarlio Balė ginklas. Neįprasta konstrukcija leido jį nešioti vidinėje švarko kišenėje kartu su pinigine. Kalibras - 5 mm. Ginklas gamintas džentelmenų savigynai. Efektyvus panaudojimas - viso labo keli metrai. 


Šis italų XV a. vidurio rankraštis įdomus dar ir tuo, kad ant jo išliko senoviniai katino pėdsakai. 
Tai - vaikiškas Napoleono Bonaparto ir Marijos Luizos sūnaus, Napoleono II-ojo kardas. Tiksli, bet sumažinta 1817 m. pavyzdžio generolų kardų kopiją. Rankena iš vėžlio šarvo, makštis - medinė, dengta aksomu su Napoleono simboliais. Ant aksomo išsiuvinėtos 22 bitės ir 52 žvaigždės, o taip pat monograma „N“ su karūna.


Toro kūjis iš kaulo. Apsauginis VIII - XI a. amuletas. Skandinavija. Meniškas dirbinys - kvapiųjų aliejų "dėžutė". XIX a., Prancūzija.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą