2016 m. gegužės 27 d., penktadienis

Koks karininkas be kardo?

Antrojo pasaulinio karo metais britų karių tarpe pulkininkas – leitenantas Jackas Churchillis (tikrasis vardas – Johnas Malcolmas Churchillis) gavo Karingojo Džeko pravardę todėl, kad į ataką žengdavo su ilguoju anglišku lanku ar škotišku kardu rankose. 
Karingasis Džekas (1906 - 1996 m.)

Jis taip pat pagarsėjo posakiu, kad be kardo mūšin žengiantis karininkas yra tiesiog netinkamai ginkluotas karininkas. Besistebintiems tokių beprotišku elgesiu šaunamųjų ginklų amžiuje buvo atšaunama, kad kardas - kiekvieno karininko garbės reikalas, kurio nevalia slėpti.


Tai nėra tikras mūšis, o britų kariuomenės mokymai. Tačiau ir čia J.Churchillis įamžintas su kardu rankose (dešinėje).

Angliškais lankais Karališkąją karo akademiją pabaigęs J. Churchillis domėjosi nuo pat jaunystės. 1939 m. jis atstovavo gimtą šalį lankininkų varžybose Norvegijos sostinėje Osle.

Per visą Antrojo pasaulinio istoriją J. Churchillis laikomas vieninteliu britu, strėle nukovusiu vokiečių karį. Šis jo šūvis buvo signalas pradėti ataką. 

Vėliau J. Churchillis perėjo tarnauti į elitines comandoss'ų pajėgas. Beje, Karingasis Džekas, kartais dar vadinamas Beprotišku Džeku, domėjosi ne tik senoviniais ginklais, bet ir grojimu dūdmaišiu. 


J. Churchillis šaudymo iš lanko varžybose 


Legendinio karininko figūrėlė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą