2016 m. gegužės 28 d., šeštadienis

Išsigelbėjimas per saviamputaciją

Mūsuose alpinisto Arono Ralstono vardas mažai kam pažįstamas, tačiau JAV jis laikomas didvyriu ir tikru vyriškumo simboliu. Ne, jis neišgelbėjo kažko kito. A. Ralstonas išsigelbėjo pats. 

2007 m. gegužės mėnesį Jutos valstijos kanjone vienišam dvidešimt septynerių metų alpinistui A. Ralstonui nutiko nelaimė: didžiulė, beveik keturių tonų uoliena prispaudė jam plaštaką. Aronas bergždžiai tikėjosi sulaukti pagalbos, tačiau galų gale šalimais buvusios maisto bei vandens atsargos išseko. Ištisas penkias dienas besikankinęs alpinistas pagaliau suprato, kad jam teks rinktis mirtį arba gyvybę. Bet norint ištrūkti tektų nusipjauti ranką...


Aronas Ralstonas

Ir jis tai padarė paprastu, ne itin aštriu peiliuku. Savo, po nelaimės išleistoje knygoje, Ralstonas pasakoja kaip kentėdamas baisius skausmus pjovė raumenis ir sausgysles, o po to akmeniu trupino kaulus. Po saviamputacijos amputacijos alpinistui reikėjo įveikti trauminį šoką ir pasirūpinti kuo sustabdyti stiprų kraujavimą. Nekalbant jau apie nežmoniškas fizines bei psichologines kančias.


Apie A. Ralstono nelaimę 2010 m. nufilmuotas filmas "127 valandos" (127 hours).

Kepinant kaitriai saulei Aronas sugebėjo nusileisti nuo uolų ir įveikti nemažai mylių, kol pagaliau užtiko turistų iš Olandijos grupę.

Po tragiško įvykio A. Ralstono meilė alpinizmui neišblėso. Jis ir šiandien kabarojasi į kalnus bei uolas. 


A. Ralstono knygos viršelis

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą