2016 m. balandžio 15 d., penktadienis

Amerikiečių fotografės Elizabeth "Lee" Miller nuotraukos

Amerikiečių fotografės Elizabeth „Lee“ Miller gyvenimas kupinas ryškių įvykių. Ji gimė 1907 m. fotografijos mėgėjo šeimoje, vėliau tapo garsiu Niujorko modeliu, o jos veidas puikavosi garsių to meto madų žurnalų viršeliuose. 

Tačiau istorijoje Lee Miller labiau išgarsėjo kaip fotografė, o ne kaip manekenė. Iš pradžių ji fotografuodavo modelius, tačiau vėliau perėjo prie karo fotografijos. Dalis jos nuotraukų buvo surežisuotos, kai kuriose įamžinta ir pati menininkė. Mirė Elizabeth Miller 1977 m. nuo vėžio, sulaukusi septyniasdešimties metų. 


Dvi vokietės Kelno griuvėsiuose. 1945 m. Foto: Lee Miller


1940 m. Manekenė sugriautame Londone. Foto: Lee Miller

1945 m. Nusižudžiusios Leipcigo mero dukters kūnas. Visa miesto mero šeima nusprendė pasitraukti iš gyvenimo įsiveržus sąjungininkų kariuomenei. Foto: Lee Miller


 1944 m., Normandija. Karo lauko chirurgai. Foto: Lee Miller


1942 m., Berkšyras, Anglija. Ana Leska - karo lėktuvo pilotė iš Lenkijos. Foto: Lee Miller


1944 m. Jauna prancūzaitė, kuri buvo apkaltinta "sangulavimu" su Vokietijos kariu. Foto: Lee Miller
Apie šių moterų likimą skaitykite čia


1945 m. Lee Miller maudosi Adolfo Hitlerio vonioje. Tai surežisuota nuotrauka, nors fotografuota iš tiesų fiurerio vonios kambaryje. Tiesiog kompozicijai sustiprinti atneštas Adolfo Hitlerio portretas ir antikinė skulptūra, o purvas ant kilimėlio - iš Buchenvaldo koncentracijos stovyklos. Foto: Lee Miller / David Scherman.


1941 m. Dvi Londono gyventojos su apsauginėmis kaukėmis. Foto: Lee Miller.


1945 m. Vienos operos pastato griuvėsiai ir juose įamžinta dainuojanti solistė Irmgard Seefrid. Foto: Lee Miller.


1944 m., Normandija. Lee Miller su kariška uniforma. Nuotraukos autorius nežinomas. Tokio tipo šalmai gaminti karo fotografams, kad jie galėtų fotografuoti nuleidę antveidį. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą