2016 m. vasario 20 d., šeštadienis

Londono Vemblio bokštas

Prabėgus metams po to kai prancūzai pastatė Eifelio bokštą, anglai nusprendė pastatyti savąjį. Dar geresnį ir aukštesnį! Iš pradžių nuspręsta kreiptis į Gustavą Eiffelį, tačiau prancūzas atsisakė padėti anglams iš patriotinių sumetimų. 

1890 m. britai surengė architektų konkursą, kuriame dalyvavo daugybė siūlomų projektų.

Vegetarų draugija pasiūlė projektą su kabančiais sodais, kuriuose galima būtų auginti daržoves. Taip pat buvo projektas su miniatiūriniu spiralėmis kylančiu geležinkeliu. Buvo ir „Babelio bokštas“. 


Nugalėjęs Edwardo Watkino projektas

Pagaliau nugalėjo 37-uoju numeriu pažymėtas, Edwardo Watkino pasiūlytas variantas. Londono bokštas turėjo būti net keturiasdešimčia metrų aukštesnis už Eifelio bokštą, apžvalgos aikštelėse norėta įkurti turkiškas pirtis. Statyti bokštą nuspręsta Vemblio parke. Manyta, kad vietos įžymybė labai pasitarnaus šiaurinės Londono dalies vystymuisi. 


 Taip ir nebaigtas Londono Vemblio bokštas

Tačiau pastačius 47 metrus baigėsi statyboms skirti pinigai. Po to paaiškėjo, kad pelkėtas vietos gruntas tiesiog neišlaikys bokšto svorio. Statybos buvo užšaldytos. O po to prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas ir tai, kas jau buvo pastatyta, demontuota metalo laužui. Netrukus nebaigto bokšto vietoje iškilo Vemblio stadionas. 

Kiti siūlyti projektai: 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą