2016 m. vasario 23 d., antradienis

Giralomo Segato ir jo petrifikacija

Nepaisant to, kad italas Girolamo Segato (1792-1836 m.) buvo žymus mokslininkas, anatomijos profesorius, egiptologas ir kartografas, žmonijos atmintyje jis išliko kaip petrifikacijos - žmonių palaikų mineralizacijos proceso išradėjas.
Giralomo Segato

Pradedant 1818 m. dvidešimt šešerių metų Giralomo dalyvavo keliose archeologinėse ekspedicijose Egipte, kur buvo sužavėtas paslaptingomis šio senovės krašto mumijomis. Netrukus jaunasis mokslininkas tampa mumifikavimo ekspertu.


1823 m. grįžęs į Prancūziją Segato atsideda savo paties metodikos kūrimui ir po daugelio eksperimentų su gyvūnų palaikais atranda unikalų organinių audinių išsaugojimo būdą. Ši procesą jis pavadino „dirbtinių suakmenėjimu“, kuris, pasišalinus skysčiams iš kūno, paverčia palaikus ganėtinai kieta medžiaga. 


To meto visuomenėje Girolamo Segato eksperimentai tučtuojau apšaukė magiškais. Siekiant įrodyti mokslininko sandėrį su Šėtonų, į jo butą buvo nekart įsilaužta. Bijodamas, kad jo atradimo paslaptys bus pavogtos, savo rankraščius Segato sudegino. 


Mirė mokslininkas 1836 m. Florencijoje. Virš jo kapo Santa-Kročės bazilikoje iškaltas toks užrašas: „Čia ilsisi Giralomo Segato - tas, kurio kūnas niekada nesuirs, jeigu jo meno paslaptis nenumirė kartu su juo“. 


Šiandiena Giralomo Segato darbus pietrificazione srityje liudija apie dvi dešimtys gana niūrių relikvijų, saugomu Florencijos universiteto anatomijos muziejuje. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą