2016 m. vasario 3 d., trečiadienis

Euzonai - Graikijos prezidento gvardija.

Euzonai (gr. „sujuostieji (diržais)“ - elitinis graikų kariuomenės lengvųjų pėstininkų padalinys. Suformuotas iš kalnų gyventojų XIX a. pradžioje, Graikijos kovų dėl nepriklausomybės laikotarpiu. 

Mūsų dienomis euzonai atlieką garbės sargybos funkcijas, saugodami Nežinomo kario kapą bei šalies parlamentą.


Keistas euzonų apdaras sukurtas fustanelos – tradicinio Balkanų vyrų sijono pagrindu. Kariai taip pat nešioja raudoną kepuraitę – farioną ir caruchus – senovinį žemyninės Graikijos valstiečių apavą su dideliu bumbulu ir medžio padu. Beje, į kiekvieno bato padą įvaryta apie 60 vinukų, kad marširuojant girdėtųsi būdingas caksėjimas. 

Euzonų garbės sargybos žygiavimas bei ceremonijos atrodo gana keistai ir daugeliui net juokingai, tačiau viskas remiasi į senas, nekeičiamas tradicijas.


Fustanela. Tradicinis Balkanų vyrų apdaras. Manoma, kad galėjęs kilti nuo romėniškos togos.


Euzonas. Istorinė nuotrauka

Beje, kiekvieno euzono uniforma siuvama rankomis, ir ne kur kitur, o prezidentūrai priklausančiose dirbtuvėse. 


Nors Prezidento gvardija - grynai parodomasis padalinys, į jį atrenkami vyrai, jau tarnavę Ginkluotose Graikijos pajėgose. Taigi, euzonai – ne tik „šaligatvio kariai“, bet žmonės, susipažinę ir su moderniais ginklais, ir su modernia karyba. 


Kandidatai į euzonus turi pereiti griežtą atranką. Taip pat vertinama karių išvaizda: jie turi būti ne žemesni kaip 187 cm ūgio. Pats Garbės sargybos karių parengimo kursas trunka neilgai - viso labo penkias savaites. 


Būdami ne sargyboje euzonai vilki įprastą lauko uniformą 

Video:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą