2016 m. sausio 8 d., penktadienis

Windows XP palaima

Žavinga ekrano užsklanda su raiškiomis Windows XP spalvomis, tai – JAV Kalifornijos valstijoje, Sonomos apskrityje esančių kalvų nuotrauka, pavadinta „Palaima“ (angl. Bliss). Jos autorius - „National Geographic“ fotografas Charlesas O' Rearas (g. 1941 m.).

Menininkas prisimena, kaip 1996 m. žiemą jis važiavo pro tas vietas: „Tai buvo sausio mėnuo. Būtent tuomet žolė ten pati ryškiausia. Negalėdamas susilaikyti išlipau iš automobilio ir padariau keletą nuotraukų“.

Fotografuota vidutinio formato japonišku Mamiya RZ67 fotoaparatu, į kurį buvo įstatyta Fujifilm Velvia juostelė. Beje, ieškodamas tinkamos vietos kadrui ir ruošdamas štatyvą menininkas rimtai baiminosi, kad tuo metu besikaupiantys debesys visiškai užtrauks dangų. Jei taip nutiktų, Windows XP užsklandoje puikuotųsi koks nors kitas vaizdas, bet tik ne žalioji Kalifornijos "Palaima"... 


1996 m., "Palaima"

Paprastai ant nuotraukoje matomų kalvų buvo auginami vynmedžiai, tačiau 1996 m. jų nebuvo. Reikalas tas, kad paskutinio XX a. dešimtmečio pradžioje vynuogienojus šiose vietose apipuolė parazitai, tad nuspręsta vynuogininkystę laikinai pristabdyti. Užtat kalvos apaugo tankia sodrios spalvos žole, kas ir patraukė fotografo Charleso O'Rearo dėmesį. 


"Palaima" ir jos autorius Charlesas O'Rearas

Nuotrauka „Bliss“ iš pradžių pasiūlyta skaitmeninio dizaino kompanijai „Hugh Turn“, tačiau netrukus teises į ją gavo „Microsoft“. Tiesa, pagrindinė Windows XP užsklanda pristatyta dizaineriams kiek padailinus originalą, tačiau kaip ten bebūtų - žaliuojanti „Palaima“ tapo viena pačių brangiausių ir labiausiai atpažįstamų nuotraukų per visą fotografijos istoriją.

Beje, 2006 m. lapkričio mėnesį tos pačios kalvos nufotografuotos dar kartą. Šįsyk – apaugusios vynmedžiais. 


Vynuogienojais apaugusi "Palaima". 2006 m., lapkritis. 

"Palaima" yra čia (žr. žemiau žemėlapyje):

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą