2016 m. sausio 20 d., trečiadienis

Victoras Noiras ir stebuklingas jo tarpkojis

Paryžiaus Pere Lachaize kapinėse tarp pasaulinio garso asmenybių kapų yra ir tokio Viktoro Noir'o amžinojo poilsio vietą, kuris žuvo gana neįprastomis aplinkybėmis.

1870 m., dirbdamas žurnalistu viename iš Paryžiaus leidinių, Noiras buvo įtrauktas į vieną liūdnai pasibaigusį konfliktą. Susiginčijęs su oponentu, Prancūzijos imperatoriaus Napoleono III giminaičiu, žurnalistas sudavė jam per veidą, į ką pastarasis atsakė revolverio šūviu. Mirtis Noirą ištiko jo paties vestuvių išvakarėse.


Į Viktoro laidotuves susirinko tūkstančiai žmonių. Dažnas jų piktinosi, kas Bonaparto giminaitis buvo visiškai išteisintas.


Virš Noiro kapo skulptorius Žiulis Dalu sukūrė realistišką natūralaus dydžio bronzinį monumentą, vaizduojantį žurnalistą mirties akimirką. Tačiau niekas nežino, kodėl skulptorius nusprendė taip išskirti vyriškąjį velionio pasididžiavimą. Galbūt tai kažkaip susiję su miesto legenda, kad į lavoninę atgabentam kūnui staiga įvyko... erekcija? 


Kaip ten bebūtų, Viktoro Noiro kapas Pere Lachaise kapinėse jaunoms paryžietėms tapo savotišku vaisingumo simboliu. Tikima, kad norint susilaukti sveikų palikuonių reikia į cilindrą prie bronzinio Nuaro kojų įdėti gėlės žiedą ir patrinti paminklo tarpkojį. Būtent todėl „toji vietelė“ nupoliruota iki blizgesio.
 
2004 m. aplink kapavietę buvo pastatyta tvora, tačiau po moterų protestų ji nugriauta.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą