2015 m. gruodžio 5 d., šeštadienis

Krikščionims - sferiniai, musulmonams - kvadratiniai

Jamesas Puckle (1667-1724) buvo anglų išradėjas, teisininkas ir rašytojas. 1718 metais jis užpatentavo pirmąjį oficialų greitašaudį ginklą, kurį galima laikyti kulkosvaidžio prototipu.


Puckle šautuvas buvo paprastas vieno vamzdžio titnaginis ginklas, pritvirtintas ant trikojo. Tiesa, jis dar turėjo 11 šovinių cilindrinį būgną, kuris po kiekvieno šūvio pasisukdavo. Ištuštintą būgną reikėjo keisti nauju.

Šis šautuvas buvo suprojektuotas jūrų mūšiams, t.y. apšaudyti abordažo komandas. Tiems laikams jis tikrai buvo greitašaudis – per 7 minutes 63 šūviai.

Bet Puckle šautuvo unikalumas slypėjo tame, kad jį galima buvo užtaisyti dviem šovinių tipais: sferiniais prieš krikščionis arba kvadratiniais prieš musulmonus. Pastarieji laikyti žymiai pavojingesniais, nes padarydavo rimtesnius sužeidimus. Anot ginklo išradėjo, tokios formos šoviniai turėjo atgrasyti musulmonus ir įtikinti krikščioniškosios civilizacijos aukštu išsivystymo lygiu.

Išradėjo kompanija atkreipė kelių investuotojų dėmesį, bet verslas žlugo. Puckle šautuvas netapo masinės gamybos produktu, o britų karinės pajėgos juo taip pat nesusidomėjo. To meto spaudoje netgi pasirodė sarkastiškų žinučių, kad „šis šautuvas gali sužeisti tik turinčius akcijų J. Puckle kompanijoje“.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą