2015 m. gruodžio 11 d., penktadienis

Karo medalis narsiems gyvūnams

Marijos Dickin medalis - aukščiausias kariškas gyvūnų apdovanojimas Didžiojoje Britanijoje. Šis apdovanojimas atsirado 1943 m. Marijos Dickin (1870 – 1951 m.) iniciatyva, kuri įkūrė labdaringą ligoninę segantiems gyvūnams. 

Būtent Marija Dickin pasiūlė apdovanoti tuos gyvūnus, kurie kartu su žmonėmis dalyvauja karo veiksmuose ir rizikuoja (kad ir nesąmoningai) savo gyvybe kitų labui.


Ant medalio pavaizduotas laurų vainikas su dviem užrašais: We Also Serve (Mes taip pat tarnaujame) ir For Gallantry (Už narsą). Tradiciškai apdovanojimą teikia Londono lordas meras. 


Remiantis statistika, nuo 1943 iki 2008 metų Marijos Dickin apdovanojimas buvo įteiktas 63 kartus. Per Antrąjį pasaulinį karą įteikti 53 medaliai, iš kurių 1 gavo katė, 3 - arkliai, 18 - šunys, 31 - balandžiai. Paskutinio apdovanojimo 2010 m. nusipelnė juodas labradorų veislės šuo Treo už didžiulę pagalbą britų kariams Afganistane. 


2004 m. rudenį buvo atidengtas paminklas visiems kartu su žmonėmis kariavusiems gyvūnams. Monumentas pavaizduotas ir pats apdovanojimas. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą