2015 m. lapkričio 25 d., trečiadienis

Vieša Johno Warde savižudybė

Johnas Williamas Warde - dvidešimt šešerių metų Niujorko gyventojas nusižudė 1938 m. liepos 26 d. Jis nušoko nuo septynioliktame aukšte esančio viešbučio lango karnyzo. Virš judrios gatvės stovintis jaunas vyras abejojo 11 valandų. Daugybė niujorkiečių bei gausios policijos pajėgos bijojo padaryti bereikalingą judesį. 
Kaip yra manoma, paskutinis lašas, paskatinęs Warde nusižudyti, buvo kažkokia jo sesers „Gothamo“ pastaba viešbučio kambaryje. Vyrukas perlipo langą ir atsistojo ant siauro karnyzo. 


Šimtai ugniagesių, policininkų ir savanorių bandė sutrukdyti savižudybei. Viešbučio administracija iškvietė žymų psichiatrą J.Presnerį, turėjusį jaunuolį, kuriam įtarta klinikinė depresija, įkalbėti nešokti. Psichiatras ištirpdė raminančiais tabletės vandenyje ir padavė stiklinę savižudžių, tačiau tai nepadėjo. 


Policininkui Charlesui Glasco pavyko sulaikyti Warde nuo mirtino ilgas valandas. Jie kalbėjosi apie sportą, iškylas gamtoje bei daugybę kitų dalykų. Norėdamas nuraminti vyrą pareigūnas nusiėmė savo uniformą, policininko ženklelį ir dėklą su ginklų. Jis apsimetė viešbučio durininku, kuris neva prarasiąs darbą jei Warde nušoks. 


Glasco beveik įkalbėjo abejojantį savižudį grįžti atgal į kambarį, bet staiga atsivėrė durys ir į patalpą įbėgo fotografas (beje, iki šiol nežinoma kaip jis pateko į pareigūnų supamą viešbutį). Warde nušoko. 


Policininkas tiesiog įsiuto: jei ne spaudos atstovo įsiveržimas, savižudis tikriausiai būtų atsisakęs savo ketinimų. 


Pokalbio metu Warde pakuždėjo Glasco kažkokia paslaptį su sąlyga, kad tas niekad niekam jos neišduos. Policininkas išlaikė savo pažadą, todėl neaišku, ar ta paslaptis buvo susijusi su nelaimingojo savižudybe. 


Po 11 valandų stovėjimo ant karnyzo, 22:38 h, nelaimingas iš nušoko. Jo kritimą stebėjo tūkstančiai žmonių. Warde bežengiant paskutinį savo gyvenimo žingsnį, minia sušuko „Tuoj nušoks!“, tačiau jam krentant stojo mirtina tyla.

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą