2015 m. lapkričio 27 d., penktadienis

Nori nusižudyti? Iš pradžių gauk leidimą!

Marselis – tai vienas didžiausių Prancūzijos miestų, kuriame gyvena apie 800 000 gyventojų. Didžiausio uosto prie Viduržiemio jūros istorija prasidėjo 800 m. pr. Kr., kai šiose pakrantėse graikai įkūrė Masalijos koloniją. Vėlesniais laikais miestas priklausė keltams, romėnams.

Ilgą laiką Masalija buvo patikima romėnų sąjungininkė, bet Julijaus Cezario ir Gnėjaus Pompėjaus Didžiojo karo metu, palaikė pastarojo pusę. Kai Julijus Cezaris leidosi į žygį Ispanijos link, Masalijos gyventojai tiesiog uždarė miesto vartus ir neįsileido jo. 49 m. pr. Kr. romėnai apgulė miestą ir sutriuškino visą Masalijos laivyną.

Nominalią autonomiją Masalija išsaugojo, bet prarado visą prekybinę galią ir tapo Romos dominija. Miestą ėmėsi valdyti ir kontroliuoti 15 senatorių grupė. 3 iš jų buvo vyriausieji ir turėjo vykdomosios valdžios įgaliojimus. 

Masalija iš kitų miestų išsiskyrė originaliais įstatymais – pvz., draudimu moterims gerti vyną. O jeigu koiam nors miestiečiui kildavo noras nusižudyti, jis privalėjo kreiptis į senatą. Potencialus savižudis pateikdavo prašymą, kuriame nurodydavo visas savižudybės priežastis. Jei senatas nuspręsdavo, kad priežastys atimti sau gyvybę yra pakankamai svarios, piliečio prašymas buvo tenkinamas ir jis galėjo ramia sąžine keliauti anapus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą