2015 m. lapkričio 18 d., trečiadienis

Egtvedo mergina

Mergina iš Egtvedo (dan. Egtvedpigen) - mergina, gyvenusi Skandinavijoje apie 1390 - 1370 m. pr. Kr. (datuota dendrochronologijos metodo pagalba), kurios palaikai buvo rasti 1921 m. netoli Egtvedo gyvenvietės Danijoje. Mirė ji 16-18 metų amžiaus būdama 160 cm ūgio. 

Mergina turėjo ilgus šviesius plaukus, jos nagai tvarkingai nukarpyti. Palaidota 30 metrų ilgio ir 4 m aukščio pilkapyje.


Pilkapis netoli Egtvedo pradėtas kasinėti 1921 m. Jame ir buvo aptiktas karstas su palaikais, kurie iškart nugabenti į Nacionalinį muziejų Kopenhagoje.


Atvėrus karstą mokslininkų akis patraukė ant jaučio odos gulintis žmogaus, kaip vėliau nustatytą, – merginos, kūnas. Ji vilkėjo trumpą palaidinę ir sijoną. Merginos rankas puošė bronzinės apyrankės, o juosmenį - vilnonė juosta su stambiu, spiralėmis puoštu disku. Prie kojų gulėjo kremuoti 5-7 metų vaiko palaikai, o prie galvos - beržo tošies dėžutė, kurioje mokslininkai aptiko ylą, bronzinius smeigtukus ir tinklelį plaukams.
Merginos kūnas buvo užklotas jaučio oda. Ant viršaus padėta žydinti kraujažolė (kas liudija jos laidotuves vasarą) ir indas alui. Apranga - geriausiai išlikęs Bronzos amžiaus drabužių pavyzdys Šiaurės Europoje. Tačiau, kaip parodė audinio tyrimas, greičiausiai jie pasiūti ne Danijoje, o dabartinėje Pietų Vokietijoje. Visiškai galimas dalykas, kad ir pati mergina buvo atvykėlė. 

Palaikai puikiai užsikonservavo pelkėtoje dirvoje. 

Kaip galėjo atrodyti Egtvedo mergina? Štai kelios rekonstrukcijos:Komentarų nėra:

Rašyti komentarą