2015 m. lapkričio 18 d., trečiadienis

Baltasis dviratis kaip mirties simbolis

Tokį baltą dviratį aš nufotografavau prieš kelias dienas T. Narbuto gatvėje Vilniuje (atsiprašau už foto kokybę). Jis yra visai netoli tos vietos, kur š.m. paskutinę birželio dieną žuvo jaunas dviratininkas. Riedėdamas nuo kalno žmogus nepastebėjo stačių laiptų ir šį kelionė tapo jam paskutine. 

 Dabar toje vietoje yra baltas dviratis arba „dviračio siela“, „dviratis – vaiduoklis“: taip šis liūdnas simbolis vadinamas Vakaruose. Teigiama, kad baltojo dviračio idėja 2003 m. šovė į galvą San Francisko menininkui Jo Slotai, o netrukus išplito tiek JAV, tiek Europoje. 
 
Baltieji dviračiai“ paliekami dviratininkų žūties vietoje kaip priminimas apie čia nutikusias tragedijas. Simbolis tarsi įspėja, kad kiekvienas turime būti atsargus ir atsakingas kelionėje, nesvarbu – ratuoti ar pėsti esame. Ši, palyginti neseniai užgimusi miesto simbolika taip pat netrukus taps istorija. Todėl apie ją nusprendžiau užsiminti šiame tinklaraštyje. Kaip sakant, pasistenkime būti atidesni tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių saugumo labui, kad panašių simbolių (kaip ir gėlių bei vainikų šalikelėse) mūsų gatvėse ir užmiesčio keliuose būtų kuo mažiau. 


Baltasis dviratis T. Narbuto gatvėje Vilniuje 


Baltasis dviratis kažkur Vakaruose

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą