2015 m. spalio 13 d., antradienis

Oro alla Patria! Auksas tėvynei!

1935 m. gruodžio 18 d. fašistinėje Italijoje paskelbta „Aukso tėvynei“ akcija. Tą dieną italų šeimos buvo raginamos aukoti savo aukso žiedus karo pramonei vietoje jų gaunant plieninius. Spartietiškai santūrus žiedas su žodžiais „Auksas tėvynei!“ tapo savotišku jaunų šeimų sužadėtuvių su savo valstybe simboliu.

Šioje akcijoje dalyvavo ir jauni, ir seni. Nešami perlydyti buvo ne tik auksiniai žiedai, bet ir papuošalai, apdovanojimai, laikrodžiai.


„Aukso tėvynei“ iniciatyvos fašistai buvo priversti imtis po to, kai Italijai už Etiopijos okupaciją buvo pritaikytos užsienio sankcijos. Tautų lyga uždraudė Italijai pardavinėti metalą bei kitas žaliavas, galinčias stiprinti jos karo pramonę. 


Pagrindinė „Aukso tėvynei“ ceremonija įvyko prie Tėvynės altoriaus Romoje. Tuomet Musolinis su savo žmona Rachele demonstratyviai „paaukojo“ savo vestuvių žiedus, o taip pat svarą aukso ir didelį kiekį sidabro. Netrukus Musolinio pavyzdžiu pasiekė italų diduomenė. Brangūs papuošalai ir asmeniniai apdovanojimai buvo metami į liepsnojančią taurę. Visoje šalyje prasidėjo metalo rinkimas karui. Iš viso surinkta apie 37 tonos aukso. 

***
Taip pat skaitykite:
"Atiduosiu auksą už geležį"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą