2015 m. rugsėjo 22 d., antradienis

Sylendas - niekam nežinomas ir nepripažįstamas

Paddy Roy Batesas gimė Londone 1921 m. Jis tarnavo britų kariuomenėje, išėjo į atsargą būdamas majoras. Vėliau vertėsi žvejyba, kol 1965 m. įkūrė nuosavą piratinę radijo stotį.


Antrojo pasaulinio karo metais norint sustiprinti Didžiosios Britanijos oro erdvės gynybą, Temzės ir Mersio upės deltoje buvo pastatyta nemažai gelžbetoninių bokštų, vadinamų Maunselio fortais. Po karo daugelis tų bokštų buvo išmontuoti, bet kai kurie palikti. Viename iš bokštų įsikūrė piratinė radijo stotis, bet 1965 m. Paddy Batesas išvarė jos darbuotojus ir pasinaudojęs ten buvusia karine įranga, pradėjo savo radijo transliacijas. Radio Essex tapo pirmąja piratine radijo stotimi, kuri transliavo 24 valandas per parą. 

Maunselio fortai

 
1967 m. aršusis majoras užgrobė kitą Maunselio fortą – Roughs Tower, tų pačių metų rugpjūčio 14 dieną paskelbė jo nepriklausomybę ir įkūrė Sylendo kunigaikštystę. Save paskelbė kunigaikščiu Rojumi I.
1968 m. Sylendo „teritoriniuose vandenyse“ turėjo būti atlikti plūduro remonto darbai, bet Paddy sūnus Michaelas paleido įspėjamuosius šūvius į darbininkų laivą ir privertė juos išplaukti. Anglijoje prasidėjo incidento tyrimas ir Paddy keletą kartų kvietė į teismą. Juokingiausia tai, kad byla buvo nutraukta, nes teismas konstatavo, kad Roughs Tower yra už Didžiosios Britanijos teritorinių vandenų ribos.

Sylendo herbas


1975 m. patvirtinta Sylendo konstitucija, vėliava, himnas, valiuta (Sylendo doleris) ir pasai. Dar po trejų metų bandyta surengti perversmą – kol Paddy Batesas su žmona buvo išvykę į Angliją, Sylendo ministras pirmininkas Alexanderis Achenbachas su keletu vokiečių ir olandų samdinių užgrobė platformą ir paėmė Paddy sūnų Michaelą įkaitu. Bet jo užmačios nepavyko – Michaelas Batesas pabėgo, o A. Achenbachas buvo suimtas ir apkaltinas Sylendo valstybės išdavyste. Nyderlandai, Austrija ir Vokietija (A. Achenbachas buvo jos piletis) kreipėsi į Didžiosios Britanijos vyriausybę su prašymu tarpininkauti paleidžiant perversmo iniciatorių. Bet britai atsisakė, vėl motyvuodami, kad Sylendas nepriklauso jų jurisdikcijai. Valstybės išdavikas paleistas tik tada, kai sumokėjo 75 000 Vokietijos markių. Jis grįžo į Vokietiją ir ėmėsi vadovauti emigracinei vyriausybei.

Sylendas „iš viršaus“

2007-2010 metais per Ispanijos nekilnojamojo turto kompaniją buvo galima nusipirkti Sylendą „vos“ už 906 milijonus JAV dolerių, o 2009 m. vokietis, vadinantis save karaliumi Marduku I paskelbė, kad Sylendas priklauso jo karalystei.
2012 m. ilgai sirgęs Alzheimerio liga, Paddy Batesas mirė ir kunigaikštystę pradėjo valdyti jo sūnus Michaelas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą