2015 m. rugsėjo 18 d., penktadienis

Pirmosios technikos progreso aukos

1830 m. rugsėjo 15 d. Williamas Huskissonas, Liverpulio parlamento narys ir buvęs ministras, išlipo iš garo lokomotyvo Northumbrian vagono ir tapo pirmuoju pasaulyje, žuvusiu po traukinio ratais.

W. Huskissonas lankėsi Mančesterio ir Liverpulio geležinkelio atidaryme kartu su kitais aukštus postus užimančiais pareigūnais. Kai traukinys sustojo papildyti vandens atsargų, parlamentaras nutarė išlipti ir pasisveikinti su Velingtono hercogu, kuris važinėjosi kitoje bėgių pusėje. Lipdamas į hercogo karietą, W. Huskissonas prarado pusiausvyrą ir nukrito ant gretimo geležinkelio ruožo, kuriuo važiavo lokomotyvas Rocket. Traukinys sutraiškė parlamento nario kojas ir jį, smarkiai kraujuojantį, teko vežti į ligoninę. Deja, tą pačią dieną W. Huskissonas mirė. Jam buvo 60 metų.

Lokomotyvas Northumbrian


1869 m. rugpjūčio 31 d. mokslininkė Mary Ward iškrito iš eksperimentinio garinio automobilio, kurį sukonstravo jos pusbrolis Williamas, trečiasis Roso grafas. Nelaimė nutiko mašinai atliekant posūkį ties bažnyčia gimtajame grafo mieste, Airijoje. Galinis ratas pervažiavo Mary ir sulaužė jos kaklą, tad mirtis buvo staigi. Mary tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, žuvusiu po automobilio ratais. Jai buvo 42 metai.

1899 m. vasario 25 d. įvyko avarija demonstracinio važiavimo metu. Daimler kompanijos atstovas Edwinas Sewellas vežė majorą Jamesą Richerį ir, leidžiantis nuo stataus kalno vakarų Londone, automobilis tapo nevaldomas. Jis trenkėsi į šalikelės apvadą, galinis ratas nulėkė, o vairuotojas ir keleivis buvo nusviesti ant kelio. E. Sewellas žuvo vietoje ir tapo pirmuoju vairuotoju Britanijoje, kurio gyvybę nusinešė automobilio susidūrimas su kliūtimi. Jam buvo 31 metai. Majorui J. Richeriui buvo pažeista kaukolė ir jis mirė po keturių dienų.

1899 m. Daimler Tonneau


1910 m. liepos 12 d. Charlesas Rollas, vienas iš kompanijos Rolls-Royce įkūrėjų ir pirmasis perskridęs Lamanšo sąsiaurį be sustojimų, žuvo ore. Jo pilotuojamas brolių Raitų lėktuvas pateko į oro sūkurį Hempšire. Ch. Rollas tapo pirmuoju britu, žuvusiu lėktuvo katastrofoje. Jam buvo 32 metai.

Vienas iš brolių Raitų lėktuvų, 1910 m.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą