2015 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis

Pirmieji grožio konkursai

Pačiu pirmuoju „grožio konkursu“ galima laikyti mitines graikų deivių Atėnės, Heros ir Afroditės varžytuves. Teisėju jos pasirinko Parį, kuris apsvaigintas Afroditės kerų, atidavė jai aukso obuolį ir „gražiausios deivės“ vardą.

Pirmasis pasaulinis grožio konkursas buvo surengtas 1888 m. rugsėjo 19 d. Belgijos kurorte Spa. Dėl „grožio karalienės“ titulo kovojo 21 pretendentė. Merginas pagal atsiųstas nuotraukas ir prisistatymus atrinko speciali žiuri komisija.Vienas skandinaviškas laikraštis aprašė neįprastą konkursą pažymėdamas, kad „viskas vyko labai kukliai“. Visuomenė neturėjo žinoti, kas dalyvaus konkurse, todėl jo dalyvės gyveno atskirame name, į kurį nebuvo leidžiama patekti pašaliniams. Į konkursą merginos atvežtos „uždaru ekipažu“.
Beje, visi vyrai, buvę konkurse, vilkėjo frakus, o moterys – ilgas vakarines sukneles.

„Grožio karalienės“ titulą ir 5000 frankų prizą laimėjo 18-metė kreolė Bertha Soucaret iš Gvadelupės.

Bertha Soucaret


Belgiška naujovė išplito į kitas valstybes, labausiai į Vokietiją ir JAV. Ant Reino krantų grožio konkursai rengiami daugiau negu 100 metų. Pirmasis vokietaičių grožio konkursas įvyko 1909 m. Berlyno kabarete „Promenade“. Visas konkurentes nugalėjo cigarečių pardavėja iš Rytprūsių 19-metė Gertrude Dopieralski. Taip pat ji laimėjo prizą - 20 reichsmarkių auksu.

Gertrude Dopieralski


Pirmoji „Mis Amerika“ išrinkta 1921 m. rugsėjo 8 d. Ja tapo 16-metė žemės ūkio ministerijos valdininko dukra Margaret Gorman. Kartu su titulu Margaret gavo auksinę undinės statulėlę.
Beje, tai buvo pirmasis istorijoje konkursas, kuriame dalyvės pasirodė scenoje vilkėdamos maudymosi kostiumėlius.

Margaret Gorman (trečia iš kairės) su kitomis konkurso dalyvėmis


Pagrindinė „Mis Amerikos“ užduotis – elgtis padoriai ir savo pavyzdžiu mokyti kitus. Nugalėtojos per „reklaminius“ metus negalėjo lankytis nepadoriose vietose ir renginiuose, kur vartojamas alkoholis. Jų elgesys buvo atidžiai stebimas, dėl menkiausio prasižengimo sutartis nutraukiama ir atimami prizai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą