2015 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienis

Nusikaltimų įkalčiai nuotraukose

Nusikaltimų istorija spalvinga, o nusikaltėlių išradingumas kartais gali nustebinti. Visi šie daiktai saugomi Londono Metropoliteno Policijos nusikaltimų muziejuje.


Adatinė pagalvėlė, kurios kamšalas - žmogaus plaukai, 1879 m. Plaukų savininkė Annie Parker buvo suimta daugiau nei 400 kartų už nusikaltimus, padarytus neblaivioje būsenoje.


Metropoliteno policijos kreipimasis dėl informacijos apie Džeką Skerdiką, 1888 m.


Kaukės, kurias nešiojo broliai Stratonai, 1905 m. Jie pirmieji nuteisti už žmogžudystę Didžiojoje Britanijoje, remiantis pirštų antspaudais. 


Kopėčios ir smuikas. Šis inventorius priklausė plėšikui Charlesui Peace, kuriam 1878 m. įvykdyta mirties bausmė. Plėšiko planas buvo paprastas: kaip muzikantas jis grodavo įvairiuose namuose, o po to juos apiplėšdavo.

1949 m. už ponios Olive Durand-Deacon žmogžudystę pakartas John Haigh . Jį vadino rūgšties vonios žudiku. Iš viso J. Haigh nužudė šešis žmones, kurių kūnus patalpindavo į sieros rūgštimi pripildytą vonią.


Šią slidininko kaukę ir skrybėlę nešiojo vienas iš ginkluotų nusikaltėlių, kurie 1975 m. įsiveržė į Londono restoraną Spaghetti House ir paėmė įkaitais devynis žmones. Užpuolikai priklausė juodažodžių rasistų organizacijai The Black Liberation Army.


Saga, kaip įkaltis, padėjo nustatyti ir apkaltinti Davidą Greenwoodą šešiolikmetės Nellie Trew žmogžudyste. 1918 m. 
 

Nesprogusios bombos skeveldra, rasta Londono Padingtono stotyje 1884 m. Bombą paliko fenijų grupuotė - XIX a. pab. - XX a. pr. už Airijos nepriklausomybę kovojantys smulkiaburžuaziniai airiai revoliucionieriai,


Policijos konfiskuotos priemonės padirbtų pinigų gamybai.


Slėptuvėje aptikti asmeniniai Ronnie Biggso bei kitų gaujos narių daiktai. Gauja pasižymėjo tuo, kad 1963 m. įvykdė didįjį traukinio apiplėšimą. 15 - os ginkluotų asmenų užpuolė pašto traukinį ir pagrobė 120 maišų su pinigais. Laimikio vertė 2631643 svarų sterlingų (šiai laikais tai sudarytų 46 milijonus svarų sterlingų). Dalis pagrobtų pinigų taip ir nebuvo rasta.


Talko skardinė, kurioje Sovietų Sąjungai 1961 m. šnipinėję agentai slėpdavo mikrofilmus. Tai buvo šnipai sutuoktiniai, prisidengę Krogerių pavarde. Tikrosios pavardės - Morris Cohen ir Lona Cohen.


Lagaminėlis su švirkštu ir nuodais, 1968 m.
 Nuodai buvo skirti liudytojui (bet taip ir nepanaudoti), kuris dalyvavo teisiant žymius anglų gangsterius, dvynius Ronnie ir Reggie Kray. Tarp 1950 ir 1960 m. brolių vadovaujama gauja kontroliavo didžiąją organizuoto nusikalstamumo dalį Londono Istendo rajone. Gauja įvykdė daug nusikaltimų: plėšimų, ginkluotų užpuolimų, žmogžudysčių, padegimų, užsiėmė reketu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą