2015 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis

Mirtis po 61 badavimo dienos

Jei jau skelbi bado akciją, badauti reikia iki kol nebus patenkinti tavo reikalavimai arba iki „pergalingos“ pabaigos, tai yra, - mirties. Būtent taip ir pasielgė Airių respublikonų armijos (IRA) narys Joe McDonellas (1951 – 1981 m.). 


Gyvendamas protestantiškame Šiaurės Airijai priklausančio Belfasto rajone katalikas McDonellas nekart buvo užpultas probritiškų vietos aktyvistų, kas, kaip yra manoma, ir įtakojo jo suartėjimą su radikaliu, už visų Airijos žemių suvienijimą kovojančiu IRA sparnu.


 Joe McDonello laidotuvės 1981 m.

1981 m. McDonellas, ir dar keturi jo kolegos, buvo sulaikyti po bombos sprogdinimo vietos baldų fabrike ir susišaudymo su policija. Visi IRA aktyvistai gavo po 14 metų kalėjimo už terorizmą ir nelegalų ginklų laikymą. 


Kito IRA nario, Palsy O'Haros laidotuvės

Siekdami, kad būtų įvykdyti jų reikalavimai (nenešioti kalinių drabužių, nedirbti priverstinio darbo, laisvai bendrauti su kitais kaliniais, teisę gauti ir išsiųsti vieną laišką per savaitę) politiniais kaliniais save laikantys IRA nariai paskelbė bado akciją. Tenkinti reikalavimų valdžia nematė reikalo, bet ir McDonellas nesitraukė. Jis mirė po 61 badavimo dienos ir buvo palaidotas su visomis Respublikonų armijos iškilmėmis. 


McDonello minėjimo eitynės mūsų dienomis. Dalis airių jį laiko didvyriu ir kankiniu.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą