2015 m. rugsėjo 1 d., antradienis

Katalikų bažnyčia - pirmieji propagandistai

Tautų evangelizavimo kongregacija (Congregatio pro Gentium Evangelizatione) Romoje yra atsakinga už tikėjimo sklaidą ir misionierių darbo organizavimą. Bet geriau žinomas ankstesnis jos pavadinimas – Šventoji tikėjimo propagandos kongregacija (Sacra Congregatio de Propaganda Fide).

XVI a. pradžioje buvo keli bandymai sukurti Romos kurijai pavaldžią organizaciją, kuri sureguliuotų misionierių darbą Amerikoje ir Afrikoje. 1568 m. Šventasis sostas tuo tikslu įsteigė Kardinolų komisiją, o 1622 m. popiežiaus Grigaliaus XV bule Inscrutabili divinae providentiae patvirtintas Tikėjimo propagandos kongregacijos įkūrimas. 1627 m. pradėjo veikti misionierių mokykla.
 
Pagrindinės kongregacijos užduotys buvo misionierių rengimas, krikščioniškų misijų priežiūra ir jų aprūpinimas dvasine literatūra.
 
1982 m. popiežius Jonas Paulius II iš kongregacijos pavadinimo išbraukė žodį „propaganda“. Didžiąja dalimi taip nutiko dėl nacistinės Vokietijos propagandos ministro J. Gebelso veiklos, kurios dėka šis žodis įgavo neigiamą atspalvį. 
 
Organizacijos pavadinimas pasikeitė, bet veikla nesustojo. Mūsų dienomis misionieriai irgi dirba skleisdami tikėjimą. Juk išvertus iš lotynų kalbos žodis „propaganda“ reiškia „skleisti, platinti“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą