2015 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

"Juodasis legionas"

Apie Kukluksklaną girdėjęs kiekvienas. Apie šią slaptą organizaciją rašėme ir „Istorijos įdomybėse“. Tačiau trečiojo XX a. dešimtmečio pradžioje Ohajo valstijoje susikūrė kita, nors ir gimininga KKK organizacija, - „Juodoji Kuklukslano karininkų apsaugos gvardija“, vėliau gavusi „Juodojo legiono“ pavadinimą. 
Policijos pagauti "Juodojo legiono" nariai priversti pozuoti su savo ginklais

„Juodojo legiono“ tikslai buvo identiški KKK tikslams: kova prieš juodaodžius, katalikus, netradicines protestantizmo atšakas ir „rasės išdavikus“. 1931 m. „Juodasis legionas“ pradeda veikti Mičigane, o vėliau ir Detroito mieste.


Policijos suimtas "Juodojo legiono" narys

Nuo tradicinio KKK „Juodasis legionas“ skyrėsi apranga juoda apranga, ant kurių puikavosi baltos kaukolės su sukryžiuotais kaulais. 


"Juodasis legionas" kartais vadinamas KKK atšaka, o kartais - visiškai nepriklausoma organizacija.

Didžiausio aktyvumo metais „Legioną“ sudarė 20 – 30 ginkluotų tūkst. narių (daugiausia atvykėlių iš pietinių valstijų), kurie kariuomenės pavyzdžiu buvo suskirstyti į kuopas, batalionus, pulkus.

Tačiau, nepaisant kariško suskirstymo, to meto JAV spauda rašė, kad „Legionas“ buvo ganėtinai decentralizuotas ir atskiri jo būriai vykdė bauginimo bei teroro akcijas remdamiesi vietos lyderių sprendimais.


Kaip ir KKK, keistus savo apdarus „Juodasis legionas“ vilkėjo tik slaptų susitikimų arba naktinių „reidų“ metu. Organizacijos nariai įvykdė seriją žmogžudysčių, padegimų ir begales bauginimo akcijų. Tais laikais sklandė gandai, kad juodais apdarais su kaukolėmis vilkintys nariai netgi praktikuoja ritualines žmogžudystes (kas, beje, taip ir liko niekuo nepatvirtintais gandais).

Organizacijos veikla buvo nutraukta 1936 m. surengus prieš jos vadus keletą teisminių procesų.


Kadras iš 1937 m. JAV filmo "Juodasis Legionas" 

Taip pat skaitykite:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą