2015 m. rugsėjo 1 d., antradienis

"Istorijos įdomybėms" - 2 metai!

Rugsėjo pradžia – tai ne tik nauji mokslo metai, bet ir „Istorijos įdomybių“ gimtadienis.
Taigi, praėjo lygiai dveji metai nuo tos dienos, kai buvo publikuoti pirmieji mūsų įrašai. Dabar tų įrašų daugiau nei devyni šimtai, visi jie unikalūs, iliustruoti, skelbiami reguliariai ir dažniausiai po kelis per dieną. „Įdomybių“ ribos plačios: nuo seniausios priešistorės iki XXI a. imtinai, o tematika apima pačias įvairiausias senovės buities bei gyvensenos sritis.

Kuo buvo ypatingi šie metai? Pirmiausia, gerokai padidėjusiu tinklaraščio lankomumu bei ištikimų skaitytojų rato susiformavimu. Žinoma, toks džiuginantis rezultatas pasiektas ne iškarto, o tik pasirinkus ilgalaikę lankomumo auginimo strategiją – orientaciją į originalesnį, paprasta kalba išdėstytą, niekur kitur lietuviškai nepublikuotą turinį. Buvo ir keli „prastovų“ periodai, žiemos atostogos, šioks toks originalesnių idėjų badmetis, tačiau šiandieną tinklaraštis gyvas kaip niekad!

Svarbiausia, kas nutiko „Istorijos įdomybėms“ šiais metais:

- Pagaliau stabilizavosi dienos įrašų kiekis. Ir ryte, ir vakare galite paskaityti apie naują įdomybę (tiesa, kartais „paleidžiame“ ir tris, ir vieną, bet rečiau).

- Sukurtos dvi reguliarios savaitgalio rubrikos: „Istorija nuotraukose“ bei „Realybė ir vaizduotė miniatiūrose“. Pirmoji visuomet sulaukia didelio skaitytojų dėmesio, antroji - labiau specifinė ir galbūt ne tokia populiari, tačiau perspektyvoje ji gali virsti tikru internetiniu viduramžių meno lobynu su visomis nuorodomis į šaltinius. Pirmąkart surengta tematinė Vėlinių ir antrąkart – Kalėdų savaitė. Ar jos bus tęsiamos ir šiemet, priklausys nuo informacijos tomis temomis gausos.

- Sulaukėme dėmesio iš senų žiniasklaidos bei pramogų pasaulio atstovų. Apie rezultatus paskelbsime, jei tik dėmesys virs bendradarbiavimu.

- Ir pagaliau didžiausias ir daugiausia įtakos „Istorijos įdomybių“ vystymuisi turėjęs įvykis - tinklaraštis iš vieno žmogaus projekto tapo kolektyviniu. Dabar kasdienius įrašus rengia du žmonės ir tai leidžia aprėpti kur kas daugiau informacijos šaltinių bei ruošti įvairesnę medžiagą. Kolektyvinio darbo nauda akivaizdi: tiek turinio, tiek išaugusio lankomumo prasme. Na, ir pats tinklaraštis tapo mažiau priklausomas nuo vieno žmogaus darbo.

- Tiesa, didelis dėkui blogerių savireklamos savaitės sumanytojams ir visiems joje dalyvavusiems. Pasirodo, kad „Istorijos įdomybės“ neblogai vertinamos pripažintų Lietuvos tinklaraštininkų tarpe. Ir nors šiemet dėl tam tikrų priežasčių nuo dalyvavimo susilaikėme, kitąmet būtinai pasistengsime tai padaryti.

Na, o visa kita su laiku. Dėkui už dėmesį. Ir nepamirškite mūsų skaityti.

"Istorijos įdomybių" red.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą