2015 m. rugsėjo 28 d., pirmadienis

Hartlepulo futbolininkai - „beždžionių korikai“

Hartlepulas – miestas Anglijoje, įsikūręs Šiaurės jūros pakrantėje. Vos 90 000 gyventojų turinčiame mieste yra šv. Hildos bažnyčia, vienuolynas, karo memorialas. Nieko neįprasto, jei ne vietinė futbolo komanda „Hartlepool United“, turinti „beždžionių korikų“ pravardę. Apie šią pravardę byloja vietos legenda.


Pasakojama, kad karo su Napoleonu metais ties Hartlepulu sudužo prancūzų karo laivas. Miestiečiams sukėlė įtarimą vienintelis išsigelbėjęs įgulos narys – beždžionė. Baimintasi, kad tai Prancūzijos pasiųstas šnipas, todėl nuspręsta beždžionę pakarti.
Pranešimuose minima, kad beždžionė vilkėjo prancūzų karinę uniformą, kad linksmintų laivo įgulą, bet Hartlepule tai nulėmė vargšo gyvūno baigtį. Yra pasakojimų, kad beždionė stojo prieš teismą, buvo apklausta ir po to išgirdo mirties nuosprendį.

Hartlepulo gyventojai karia beždžionę, kaip įtariamą prancūzų šnipą
(Look and Learn/Elgar Collection/Bridgeman Image)

Skamba absurdiškai, bet yra ir kitas žiaurokas šios istorijos variantas. Įtariamas šnipas nebuvo beždžionė, o vienas iš paauglių, kurie dirbo karo laivuose – mūšio metu jie padavinėdavo maišus su paraku. Angliškai juos vadino „powder monkeys“ arba „parako beždžionės“.
Nepaisant legendos kilmės, ji jau tapo vietos pasididžiavimu. 1999 m. Hartlepulo futbolo klubas pristatė savo talismaną – beždžionę, vardu „H“Angus. O 2002 m. į mero postą pretendavo žmogus, persirengęs beždžione. Vienas iš kandidato Stuarto Drummondo rinkiminių pažadų buvo nemokami bananai moksleiviams. Matyt to užteko, nes jis tapo pirmuoju tiesiogiai išrinktu miesto meru.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą