2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis

Vietnamo spąstai (II dalis)

Nors pirmojoje dalyje aprašyti spąstai atrodo gana grėsmingai, žala nuo jų buvo kur kas mažesnė negu nuo „siurprizų“ su minomis ir granatomis. Nuolat minavę teritoriją vietnamiečiai stipriai apkartindavo JAV karių gyvenimą, o džiunglėse paslėptos „dovanos“ dažną netgi rimtai demoralizuodavo. 

Spąstai su šoviniu

Į tuščiavidurę bambuko kartį buvo įstatomas šovinys. Jie galėjo būti įvairių kalibrų, tame tarpe ir medžioklėje naudojami šratiniai. Kartelė su šoviniu būdavo pusiau įkasama žemėn, po kapsule tvirtintas vinis. Stipriau užmynus nuaidėdavo šūvis, kulką paprastai susmigdavo į pėdą ar netgi sutrupindavo blauzdikaulius.


Pineapple

Pineapple (ananasas) – tai ant šakų kabinamos granatos bei kitokie sprogmenys. Sprogdavo užkabinus šakas. Vietnamo kare „ananasai“ - bene labiausiai paplitęs „klastingų ginklų“ tipas. 


Ištempta viela

Prie granatų žiedų pririšta viela būdavo ištempiama virš takelių. Dieną pastebėti ją būdavo sunku, o ką jau kalbėti apie naktį? Žinoma, tai toli gražu ne visi pasalūniškai žudantys ginklai. Daugybė vietnamiečių paliktų „siurprizų“ be galo apsunkindavo ir sulėtindavo amerikiečių kariuomenės judėjimą. Į priekį nuolat buvo siunčiami patyrę žvalgai bei išminuotojai, kurie, nepaisant viso jų profesionalumo, dažnai pirmieji tapdavo džiunglių „dovanėlių“ aukomis. 


Beje, patys vietnamiečiai buvo sukūrę ištisą „siurprizų“ atpažinimo ir savų įspėjimo sistemą (į akis nekrentantys ženklai iš lapų, nulaužtos šakelės, kiti įspėjamieji signalai), kuriai įminti amerikiečiai dėjo visas pastangas. Nepaisant to, kad JAV kariuomenė nuolat rengė tokių ženklų atpažinimo specialistus, praradimai nuo vietnamiečių paliktų „siurprizų“ visuomet buvo labai dideli.

Vietnamo spąstai (I dalis)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą