2015 m. rugpjūčio 28 d., penktadienis

Mirtis nuo tūkstančio pjūvių

Čingo dinastijos valdymo metu Kinijos pradėta taikyti viena kraupiausių bausmių - „lydekos įkandimai“ arba „mirtis nuo tūkstančio pjūvių“. Kiekvienais metais tokiu būdų būdavo nužudoma nuo penkiolikos iki dvidešimties žmonių – dažniausiai korumpuotų valdininkų. 

Bausmė ypatinga tuo, kad ji buvo be galo ištęsta. Jei nusikaltėlis būdavo nuteisimas pusei metų ar net metams kankinimų, budelis privalėjo paskirstyti bausmės vykdymo etapus būtent tam laikotarpiui. Egzekucijos metu nelaimingasis tiesiog pjaustytas dalimis. Pavyzdžiui, nupjovęs galiuką piršto budelis pridegindavo žaizdą ir nuvesdavo auką į kamerą. Kitą dieną jai nupjaudavo kita piršto dalį, vėl pridegindavo iki kito karto. Po to pjaustydavo ausis, nosį, spenelius ir tt. Taip kiekvieną dieną.

Svarbu buvo neleisti aukai nusižudyti ar „per anksti“ numirti. Už tai budelis atsakė savo galva. Mėsinėjimų maratonui besibaigiant nelaimingojo kūnas priminė beformį pridegintą mėsgalį, nekalbant jau apie moralines ir fizines pasmerktojo kančias. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą