2015 m. rugpjūčio 25 d., antradienis

Kombinuoti XVI a. ginklai

Kas yra kombinuotas ginklas? Kombinuotu ginklu galima laikyti bet kurį ginklą, kurio konstrukcijoje yra ir kitokio tipo ginklui būdingų elementų. Tad siūlome susipažinti su kombinuotais XVI a. ginklais. Medžioklinis peilis su įtaisytu kulkomis šaudančiu mechanizmu. 1546 m., saugomas Niujorko Metropoliteno muziejuje. 


XVI a. vidurio itališkas durklas - pistoletas. Istorinis Drezdeno muziejus.


Maždaug 1565 m. Lenkijoe ar Vengrijoje pagamintas kardas su įtaisytu šaudančiu mechanizmu.


1575 m., Vokietija. Špaga - pistoletas.Įdomus XVI a. pabaigos ginklo pavyzdys. Durklas - pistoletas. Vamzdis buvo įtaisytas geležtės viduje, ir tam, kad šauti, reikėjo nuimti strėlės pavidalo apsaugą. 


Saksonijos kurfiursto Kristijono I rapyra su šaudymo mechanizmu. XVI a. pabaiga. Saugoma Drezdeno Istorijos muziejuje. 


XVI a. šaudanti buožė. Saugoma Londono Taueryje. Priskiriama Anglijos karaliui Henriui VIII Tiudorui.


Į kavaleristų kirvuką įtaisytas pistoletas. XVI a., Italija. Dožų rūmų arsenalas.


XVI a. vidurio itališkas kovos kūjis su įtaisytu pistoletų. Dabar saugomas Čekijoje.


Kirvis - pistoletas. XVI a. vidurys Prancūzija. Saugomas Drezdeno Istorijos muziejuje.


Alebarda su šakėmis ir pistoletu. Manoma, kad tai buvo medžioklės ginklas. 1580 m., Anglija.Vokiška 1560 m. ietis su iš abiejų pusių įtaisytais kulkomis šaudančiais vamzdžiais. 1560 m., Miunchenas.XVI a. vidurio vokiška ietis su iš abiejų pusių įtaisytais vamzdžiais. Saugoma Drezdeno Istorijos muziejuje. 


 Itališkas 1540 - 1547 m. skydas su įtaisytu pistoletu. Saugomas Karališkajame Anglijos arsenale.XVI a. vidurio skydas - pistoletas. Pagamintas, ko gero, Anglijoje. Saugomas Čikagos Menų institute, JAV.
XVI a. pradžios vokiškas skydas su įtaisyta durklo geležte, kurią galima buvo paslėpti arba iškišti. Drezdeno Istorijos muziejus.


Tikras ginklakalystės meno šedevras, tiesa, nežinia kiek efektyvus mūšyje. XVI a. pradžios itališkas skydas - kalavijas - geležinė pirštinė - "geležčių gaudytojas". Saugomas Vienos Istorijos ir meno muziejuje.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą