2015 m. rugpjūčio 2 d., sekmadienis

Kas išrado smailų kulniuką arba „špilką“?

Roger Vivier (1913-1988) – prancūzų dizaineris, kurį išgarsino jo sukurta originali avalynė. Amžininkai netgi vadino R. Vivier „batų Fragonaru“ (Jean Honore Fragonard buvo vienas iš žymiausių XVIII a. prancūzų rokoko dailininkų). Daugelis mados namų naudojosi dizainerio paslaugomis, bet sėkmingiausiai jis bendradarbiavo su Christian Dior. 

XX a. šeštame dešimtmetyje buvo sukurti stulbinantys bateliai, gausiai dekoruoti žvyneliais, karoliukais, biseriu.
R. Vivier laikomas smailaus kulniuko (žargonu vadinamo „špilka“) išradėju ir tai nutiko XX a. šešto dešimtmečio viduryje, nors yra nuomonių, kad „špilka“ atsirado gerokai anksčiau. Nepaisant visko, R. Vivier nuopelnų ginčyti negalima – jo kūrybos dėka smailiakulniai bateliai tapo stiliaus klasika.
Prancūzų dizainerio sukurta avalynė yra saugoma ir eksponuojama prestižiškiausiuose pasaulio muziejuose, tarp jų – Niujorko Metropoliteno muziejaus Kostiumo institute (Costume Institute of the Metropolitan Museum of Art), Londono Viktorijos ir Alberto muziejuje (Victoria and Albert Museum) bei Paryžiaus Luvro Kostiumo ir mados muziejuje ( Musée du Costume et de la Mode).


Christian Dior mados namams sukurta avalynė (dizaineris Roger Vivier, XX a. šeštas dešimtmetis) Komentarų nėra:

Rašyti komentarą