2015 m. liepos 29 d., trečiadienis

XIX a. "Laimės rūmai" - moralės mokytojas

Stalo žaidimas “The Mansion of Happiness: An Instructive Moral and Entertaining Amusement” (“Laimės rūmai: mokanti moralės ir smagi pramoga”) buvo išleistas Didžiojoje Britanijoje 1800 m. Žaidimą sukūrė britas George Fox. 1843 m. jį žaidimą ėmė žaisti ir JAV (tai yra pirmasis stalo žaidimas išleistas Jungtinėse valstijose).

To meto stalo žaidimai nebuvo skirti tik pramogoms: jų pagrindinė užduotis – mokyti. “The Mansion of Happiness” pagrindą sudarė krikščioniškosios moralės dogmos, kurios turėjo vaikams įskiepyti tikro krikščionio dorybes. Žaidimo metu einama iš laukelio į laukelį, kuriuose pavaizduotos ydos arba dorybės, apdovanojimai arba bausmės.

Žaidėjas, atsidūręs laukelyje “dykinėjimas”, turi grįžti atgal į laukelį “skurdas”, iš “kvailumo” reikia grįžti į “apdairumą”. Jei pateksi į “geidulingumą”, tada teks grįžti į “vandenį” ir atsivėsinti. 

Jei pasiseks atsistoti dorybių laukeliuose (kur pavaizduotas pamaldumas, sąžiningumas, apdairumas, nuosaikumas, dėkingumas, tiesa, gailestingumas, sąžiningumas, susitaikymas, žmoniškumas arba dosnumas), tada žaidėjas gali paeiti į priekį net šešis langelius.

Žaidimą laimi tas, kuris pirmas pasiekė “Laimės rūmus” arba “rojų”.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą