2015 m. liepos 21 d., antradienis

Viduramžių kosmetika (2 dalis)

Pirmoje "Viduramžių kosmetikos" dalyje sužinojote apie viduramžių pirtį ir depiliaciją. Toliau pateikiami patarimai, kaip prižiūrėti plaukus, puoselėti veido odą ir balinti dantis.

Įvairios plaukų priežiūros priemonės

Išsimaudžiusi pirtyje nepamiršk, kad reikia ir plaukus pagražinti – visų pirma juos reikia išplauti. Paimk vynuogių pelenų, miežių šiaudų glėbelį, paprastojo saldymedžio (kad plaukai žvilgėtų) ir laukinio ciklameno. Šiaudus ir laukinį ciklameną pavirk vandenyje ir sumaišyk su pelenais. Viską sudėk į puodelį, kurio dugne dvi ar trys mažos skylutės ir užpilk nuoviru. Skystį, kuris ištekės per skylutes, surink į kitą indą ir juo plauk galvą. Kai plaukai išdžius, jie taps auksaspalviai ir žvilgantys.

Jeigu nori turėti ilgus juodus plaukus, paimk žalią driežą, nupjauk jam galvą ir uodegą ir išvirk aliejuje. Jei tuo aliejumi tepsi plaukus, jie užaugs ilgi ir bus sodrios juodos spalvos.

Jeigu nori aukso spalvos plaukų, paimk graikinio riešuto kevalą ir šio medžio žievę, išvirk vandenyje, įdėk alūno ir leisk gerai nusistovėti. Šiuo mišiniu ištepk plaukus, uždenk lininiu audiniu ir apvyniok bintu. Laikyk viską dvi dienas, po to gerai iššukuok. Dažus pasigamink iš šafrano, drakono kraujo ir chnos, sumaišytų su palisandro nuoviru. Ištepusi plaukus dažais, laikyk viską dar tris dienas, o ketvirtą – išplauk galvą šaltu vandeniu ir džiaukis auksiniais plaukais.


Trotulos traktatas "Apie moterų puošimąsi" Veido puoselėjimas
Kai pasirūpinai plaukais, laikas atkreipti dėmesį į veido odą. Net bjauri moteris tampa patrauklia, jeigu moka tinkamai pagražinti veidą. Iš pradžių reikia gerai nuprausti veidą karštu vandeniu ir prancūzišku muilu, po to gausiai apšlakstyti vandeniu, kuriame mirko sėlenos, nusišluostyti ir ištepti vyno akmens aliejumi.

Gali pasigaminti tepalą veido odai iš kalnų krištolo, lako, erškėčio, boro, tragakantano, kamparo ir trupučio baltų dažų. Sutrink viską su migdolais ir sumaišyk su vištos riebalais.

Veidą balinanti priemonė – įdėk žalią kiaušinį į actą ir laikyk tol, kol lukštas taps permatomas. Po to viską sumaišyk su baltomis garstyčiomis ir keturiomis uncijomis imbiero. Šiuo mišiniu dažnai tepk veidą.
 
Jei nori, kad oda taptų švelni, sutrink takažoles ir svilarožes, įdėk balto medaus, pavirk viską dvi valandas. Tada įberk kamparo, boro ir druskos, viską gerai išmaišyk. Tris kartus per savaitę prausk veidą vandeniu su sėlenomis, o sekmadieniais išsitepk išvirtu mišiniu.Jei trūkinėja lūpos
Patepk jas rožių aliejumi arba linų sėmenų ir ciklameno nuoviru. Dar padeda pelynų sultys.

Dantų balinimas
Paimk išdegtą baltą marmurą ir datulių kauliukų pelenų, sodos, raudonų plytų, druskos ir pemzos. Viską sutrink į miltelius, užberk juos ant drėgnos vilnos, kurią įvyniok į ploną lininį audinį ir trink dantis iš visų pusių.

Jeigu nori, kad dantys būtų švarūs ir balti, po pietų skalauk burną geriausiu vynu ir išvalyk ją nauju baltu audiniu. Kasdieną kramtyk pankolį arba petražolę, nes tai gerai išvalo dantis, juos balina ir iš burnos sklis gaivus kvapas.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą