2015 m. liepos 20 d., pirmadienis

Viduramžių kosmetika (1 dalis)

Traktatas "Apie moterų puošimąsi" buvo išleistas XII amžiuje ir netrukus  įtrauktas į "Trotulos rinkinį", kurio autorystė priklauso XI - XII a. gyvenusiai Italijos gydytojai Trotulai (Trotai Salernietei).

"Trotulos" rinkinį sudaro trys traktatai: "Apie moterims būdingus simptomus", "Apie moterų gydymą" ir "Apie moterų puošimąsi".

Trečiasis traktatas yra pats įdomiausias, nes iš jo mes sužinome, ką darė to laikmečio moterys, norėdamos tapti gražios. Jame aprašomi depiliacijos būdai, plaukų priežiūra ir dažymas, veido odos ir lūpų puoselėjimas, dantų balinimas.

Šioje dalyje jūs sužinosite apie viduramžių pirtį ir depiliaciją.
Viduramžių pirtis
 

Kad moteris būtų patraukli, o jos oda lygi ir plaukai augtų tik ant galvos – pirmiausia reikia apsilankyti maudykloje, o jeigu esate prie to nepratusi, galite pati paruošti garinę pirtį. Reikia paimti plytas ir karštus akmenis ir sunešti į pirtį, kurioje prausitės. Juos galite sudėti arba garinėje pirties patalpoje arba į duobę žemėje. Po to reikia apsivynioti paklodėmis ir ant įkaitusių akmenų pilti karštą vandenį, kad garai jus apgaubtų ir gerai išprakaituotumėte. Išprakaitavusi pasinerkite į karštą vandenį ir prauskitės, kaip esate įpratusi. Nusipraususi eikite į priepirtį ir gerai išsitrinkite kūną lininiu rankšluosčiu.Depiliacijos priemonė

Kaip pasigamintum tepalą, kurio pagalba pašalinsi nereikalingus plaukus, pigmentines dėmes ir sušvelninsi odą – paimk paprastojo tryškenio sulčių ir sumaišyk su migdolų pienu. Lengvai maišydama įdėk negesintų kalkių, orpimento, sutrintos ferulos dervos, šiek tiek parą stovėjusio vyno ir virk šį mišinį. Kai išvirs, nukošk dervą ir įpilk truputį aliejaus arba vyno ir gyvsidabrio. Paruoštą nuovirą nukelk nuo ugnies ir įberk džiovintų augalų mišinio. Mišinys gaminamas lygiomis dalimis sumaišius džiovintą mastikinio medžio dervą, ladaną, cinamoną, muskato riešutą ir gvazdikėlius. Paruoštas tepalas maloniai kvepia ir švelnina odą. Šiuo mišiniu plaukus šalina ir kilmingos Salerno damos.Trota Salernietė, XIV a. manuskriptas


Antroje "Viduramžių kosmetikos" dalyje sužinosite, kaip prižiūrėti plaukus, puoselėti odą ir balinti dantis.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą