2015 m. liepos 22 d., trečiadienis

Kaip chaki užkariavo pasaulį

1848 metais chaki spalvos uniformą maskuotei pirmieji užsivilko Britų Indijos kariuomenės gidų (žvalgų) korpuso kareiviai. Naująją uniformą sukūrė korpuso adjutantas Viljamas Hodsonas (1821-1858). 

Jis buvo Kembridžo absolventas ir labai domėjosi daile. Pradėjęs vadovauti žvalgų batalionui, greitai suprato, kad raudoni anglų kareivių mundurai visiškai netinka žvalgybai. Priešininkai iš tolo pastebėdavo kareivius ir spėdavo pasislėpti. V. Hodsonas sumanė, kad naujoji žvalgų uniforma turi būti blankios rudos spalvos (anglai ją vadina “drab”) – būtent tokia spalva iš pradžių ir vadinosi chaki (hindi kalba khaki - purvo spalva)

Sipajų sukilimo metu, 1857-1858 m. šios spalvos uniformą dėvėjo ir kitų kariuomenės dalinių kareiviai, o vėliau chaki buvo apvilkti visi britų kolonijinių kariuomenių kariai Azijoje ir Afrikoje. Anglų – būrų karo metais (1899-1902 m.m.) ją vilkėjo ir metropolijos kareiviai. Ilgainiui chaki ar panašios į ją spalvos uniformą ėmė dėvėti ir kitų pasaulio šalių kariuomenės, o žodis “chaki” tapo plačiai vartojamu terminu (kartais taip vadinama ir kareiviškos aprangos rūšis).

Būrų karo metais išleistas pašto atvirukas, kuriame vaizduojamos to meto chaki spalvos uniformosKomentarų nėra:

Rašyti komentarą