2015 m. liepos 30 d., ketvirtadienis

Jau XV a. moterys dėvėjo liemenėles?

2008 metais Lengbergo pilyje, Austrijos Tirolyje, buvo rastos XV a. liemenėlės liekanos. Radinys savo forma primena šiuolaikinę liemenėlę su kaušeliais, bet neatmetama versija, kad tai gali būti tiesiog apatinių baltinių dalis.


Tik keletas rašytinių šaltinių užsimena apie apatinius, skirtus prilaikyti krūtinę, bet šios žinios labai aptakios. 
Viena užuomina randama apie 1312-1320 metais parašytame traktate „Chirurgia“. Jo autorius, Prancūzijos karaliaus Pilypo Teisingojo ir jo įpėdinio Liudviko X gydytojas Henri de Mondeville rašė: „kai kurios moterys įsideda į savo sukneles du maišelius, atitinkančius krūtų dydį ir formą. Kas rytą jos įstato krūtis į tuos maišelius ir pritvirtina juos pagal spalvą derančia juosta“.
1480 m. vokiečių šventikas, šv. Severino bažnyčios vikaras Konrad Stolle savo „Tiuringeno-Erfurto kronikoje“ skundžiasi, kad „moterys dėvi marškinius su maišais krūtims. Visa tai labai nepadoru“.
Šveicarijos technologijų institute buvo atlikta radioaktyviosios anglies analizė ir nustatyta, kad ši liemenėlė yra maždaug 600 metų senumo ir buvo pasiūta XIV a. pabaigoje – XV a. pirmoje pusėje.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą