2015 m. birželio 16 d., antradienis

Naudingi šimtmečio senumo patarimai

XX a. pradžioje britų tabako kompanija Gallaher’s Cigarettes išleido specialią savo gaminių seriją su 100 skirtingų kortelių, kuriuose buvo dalinamasi naudingais patarimais įvairiems gyvenimo atvejams. Kai kuriuos iš jų pateikiame čia.Kaip ištraukti rakštį
Dažnai būna sunku ištraukti rakštį. Pats paprasčiausias sprendimas – pripildyti indą karštu vandeniu, o jo kaklelį stipriai prispausti prie reikiamos vietos. Nuo garų išbrinkus odai susidariusi jėga ištrauks jūsų rakštį lauk. 


Kaip uždegti degtuką pučiant stipriam vėjui
Jei degtukas nuolat gęsta pučiant stipriam vėjui, siūloma ant jo pagrindo padaryti nedideles įpjovas. Užsidegusi liepsna bematant apims šias „drožlytes“ ir degtuką užpūsti bus kur kas sunkiau. 


Kaip gydyti raiščių patempimą
Apriškite koją šaltame vandenyje suvilgytais kompresais ar bintais. Kad jie neišdžiūtų, pastatykite ant spintelės ąsotį su šaltų vandenių (kad jis būtų aukščiau kojos lygmens). Po to reik paimti rankšluosti ar audeklo juostą, vieną jos galą įmerkti į ąsotį, o kitą padėti ant kompreso.


Kaip pasigaminti gesintuvą
Dviejuose vandens litruose ištirpinkite svarą druskos ir pusę svaro amonio chlorido. Gautą skystį supilkite į plono, lengvai dūžtančio stiklo butelius. Gaisro atveju meskite butelį į liepsną – tai puikus gesintuvas. 


Kaip teisingai virti bulves
Tam, kad verdančios bulvės nesubyrėtų, kartu su žiupsneliu druskos įberkite į puodą ir žiupsnelį cukraus.


Kaip atvėsinti vyną be ledo
Jei po ranka neturite ledo, o verkiant reikia atvėsinti butelį vyno, galima įvynioti jį į rankšluostį keliais sluoksniais ir paguldyti į dubenį po šalto vandens srove. 10 minučių, ir butelį galima atkimšti. 


Kaip išvirti skilusį kiaušinį
Jei norite išvirti skilusį kiaušinį, įlašinkite į verdančio vandens puodą šiek tiek acto. 


Kaip atgaivinti nuvytusias gėles
Pamerkite nuvytusias gėles į karšta vandenį ir neištraukite iki kol jis atvės. Tuomet įmerkite gėles į šaltą vandenį. 


Kaip plonai ir gražiai supjaustyti duoną
Šviežią ir minkštą duoną dažnai gana sunku gražiai supjaustyti. Norėdami palengvinti šį procesą, įkaitinkite peilio ašmenis karštame vandenyje ir nespėjus joms atvėsti pjaustykite duoną. 


Kaip surinkti stiklo šukes
Saugiau surinkti sudužusio puodelio šukes galite drėgnu skudurėliu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą