2015 m. birželio 24 d., trečiadienis

Apie "pirataujančias" radijo stotis

XX a. Vakarų radijo stotys transliuodavo tik licencijuotą, cenzūros patikrintą muziką, o tai visiškai netenkino milijonų klausytojų. Kaip grybai po lietaus ėmė dygti pogrindinės radijo stotys, transliuojančios pop ir roko muzikos naujienas. 

Įdomu tai, kad siekiant išvengti atsakomybės už nelegalų transliavimą radijo stotys dažnai įsikurdavo neutraliuose vandenyse plaukiojančiuose laivuose. Būtent todėl, pagal vieną iš versijų, ir atsirado „muzikinio piratavimo“ sąvoka. 

Viena iš tokių piratinių stočių buvo 1964 m. laive įsikūrusi „Radio Caroline“, kurios populiarumas lenkė visas kitas radijo stotis kartu sudėjus. „Radio Caroline“ puikiai jautė visuomenės nuotaikas ir transliavo novatorišką, vyresnės kartos smerkiama muziką. Sakoma, kad savo metu šios radijo stoties laive lankėsi The Beatles, Rolling Stones, Deep Purple, daugybė kitų atlikėjų. Britų valdžia nuolat kovojo su „Radio Caroline“, blokuodavo jos signalus ir netgi konfiskuodavo laivus, tačiau pastangos nutildyti stotį buvo bergždžios. To meto „piratinių“ radijo stočių veikla atspindėta 2009 m. pasirodžiusioje kino juostoje „The Boat That Rocked“.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą