2015 m. gegužės 10 d., sekmadienis

Žymusis laikrodis "Montana"

Ar pamenate tokį laikrodį? Taip, ir nešiojo juos visi. Tiesiog nenusiimdami. Tai buvo „Montana“! Daug melodijų, švieselė pasitikrinti laiką naktį, kiti neregėti pribumbasai... Paskutiniajame XX a. dešimtmetyje „Montana“ tapo kultiniu laikrodžiu.
Tikrąjį šio daikto gamintoją atsekti buvo gana problematiška, tačiau tai buvo „Montana“! Patiko juose viskas: 16 cypsinčių melodijų, sekundometras, laikmatis, žadintuvas, kalendorius, garsinis cyptelėjimas kas valandą, švieselė. Pradžioje jų pavydėjo net tie kas nešiojo gana panašų sovietinį „Elektronika“.

Iš tiesų vadinamoji „Montana“ pradėta gaminti devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje ir pirmieji jos modeliai, tik su užrašu „Wrangler“, atrodė taip:


Daugelis šventai tikėjo, kad jei ant laikrodžio parašyta USA, reiškia jis iš pačios Amerikos, nors labiau pasikaustę žinovai tikino, kad jie masiškai štampuojami Kinijoje ar Honkonge. 


Tam, kad sudaryti plataus asortimento įspūdį, kinai gamino beveik identiškus laikrodžius skirtingais pavadinimais: USA, Nec USA, Braddon, Convoy, Sawion. 1984 – 1986 m. labiausiai paplito KESSEL:


Tai buvo aštuonių septynių arba melodijų laikrodis, kuris netrukus buvo patobulintas iki 16-os melodijų: 


Laikrodis pardavinėtas su plėvele ant ekrano, kad šis mažiau braižytųsi. Dauguma manė, kad nulupus plėvelę nutiks kažkas baisaus, tad stengėsi ją išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Beje, panašiai buvo elgiamasi ir su tuomet retais televizorių pultais. Juos laikydavo gamintojo ar savadarbėje permatomoje pakuotėje, kad ginkdie nenusitrintų mygtukai. Kai kurie celofane net pradurdavo skylutes, kad pultas „kvėpuotų“. Žodžiu, totalus absurdas. 

Turguose bei parduotuvėse žymioji „Montana“ atsirado maždaug 1993 metais. Beje, gaminami jie iki šiol, o jų dizainas mažai kuo skiriasi nuo pradinio.

PS. Beje, Gariūnuose už tokį laikrodį kinai visuomet prašydavo dviejų dolerių.

2 komentarai:

  1. Priklausomai nuo Gariūnų partijų tie laikrodžiai būdavo kiek skirtingų leidimų ir su skirtingomis piktogramomis. Mokykloje, kai savas atsibosdavo, keisdavomės su klasiokais laikrodžių viduriais. Kažkodėl visi norėdavo išsaugoti savo laikrodžio korpusą. Beveik visi laikrodžiai buvo su žydromis maketinėmis plokštėmis, bet vieną kartą buvau gavęs su geltona ir visiškai kitokio pavyzdžio. Net ir melodijos buvo negirdėtos. Kažkoks retesnis buvo pasitaikęs.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Gavau šiandiena Montana. Jėga! Nostalgija

    AtsakytiPanaikinti