2015 m. gegužės 18 d., pirmadienis

Netikri apgamai - "muselės" ir jų mada

Pasakojama, kad XVII a. vienos britų grafienės veido odą darkė maži randeliai, kuriuos moteris slėpdavo po priklijuojamomis juodos medžiagos skiautelėmis. Nežinia, ar taip buvo iš tiesų, tačiau netikrų apgamų mada netrukus tapo tikra Europos aukštuomenės manija. 

Anglijoje netikras apgamėlis vadintas „grožio ženklu“ (beauty mark), Prancūzijoje - „muse“ (moucheron).


XVIII a. susiformavo ištisa „muselių“ kultūra, o jos pačios taip paplito, kad „apgamo“ neprisilipdžiusi dažna aukštuomenės dama jautėsi tarytum išrengta. Muselės gamintos įvairių formų (pusmėnulio, žvaigždutės, karietos pavidalo ir pan.), jų pagalba buvo galima užmaskuoti išvaizdos trūkumus ir netgi siųsti nebylius signalus. 


Pavyzdžiui, pusmėnulio formos „muselė“ reiškė moters sutikimą nakties pasimatymams, Amūro pavidalo – meilę. „Grožio ženklo“ vieta veide taip pat turėjo savo reikšmę („musėlė“ tarp smilkinio ir akies reiškė tai, kad jos nešiotoja mano esanti aistringa persona). 

Neretai aukštuomenės moterų veidus puošė kelį „grožio ženklai“, nors prisiklijuoti jų pernelyg daug buvo laikoma beskonybe. Beje, kartais netikrus apgamus klijavosi ir „galantiškos epochos“ vyrai, nors ir ne taip dažnai kaip moterys. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą